Kino Art Radnická

Stručné dějiny násilí

Blok krátkých filmů. 87′

Zlomové životní chvíle nezpochybnitelně svázané s násilím v pěti široce žánrově rozkročených krátkých filmech. Od hudebního videa, ve kterém stříká krev z krásných mužů v nočním klubu, přes stylizovanou noirovou mstitelku, rekonstrukci otřesného skutečného případu, animovaný horor o léčbě homosexuality až k černě humorné fresce o životě významného českého dramatika.

VAROVÁNÍ: EXPLICITNÍ OBSAH

Carpe Jugular
(Německo / 2014 / 6’ / Kai Stänicke) Vítejte v klubu, kde sexy slečny rozdávají rány a nejhezčí kluk parketu vám rovnou vyrve srdce z těla. Stylizované násilí, krásná kamera a elektropop The Hidden Cameras v podání Kaie Stänickeho, jehož hudební videa jsou už na Mezipatrech stálicí.

Návrat do prázdna
(In The Hollow / Spojené státy / 2015 / 15’ / Austin Bunn) Rekonstrukce otřesného případu homofobního útoku ve státě Pensylvánie, který změnil americkou legislativu. Příběh Claudie Brenner, která měla v květnu roku 1988 strávit několik bezstarostných dní v Appalačském pohoří se svou přítelkyní Rebeccou.

RAMONA

Jako z papíru
(Paper Thin / Velká Británie / 2014 / 20’ / Nataly Lebouleux) Dívka Mina svede v tomto animovaném loutkovém, hororově laděném filmu zápas o lásku a svobodu. Za zdmi pochybného ústavu s pomocí magické Edny vzdoruje knězi-lékaři, ke kterému ji za účelem léčby homosexuality objednají vlastní rodiče.

Ramona
(Rumunsko / 2015 / 21’ / Andrei Crețulescu) Ramona nespoléhá na osud ani náhodu. Její brutální pomsta se odehraje podle do puntíku naplánovaného scénáře. Spravedlnost v rukou femme fatale brázdící město v červeném mercedesu je silný vizuální zážitek, který ocenili i v Cannes.

Furiant
(Česká republika / 2015 / 26’ / Ondřej Hudeček) Dramatik Ladislav Stroupežnický byl významnou postavou českého divadelního realismu. Příběh jeho bouřlivého mládí a první lásky však mnohem více připomínal romantickou tragédii, jejíž otisk si Stroupežnický nesl celý život.

ČSFD | IMDB

Program

Pá 13.11.
20:30
Sál Radnická 4 MEZIPATRA titulky CZ 100