Kino Art Radnická

Strážci Galaxie

Guardians of the Galaxy / 2014 / James Gunn / USA / 122'

“I can’t stop this feeling, deep inside of me. MARVEL you don’t relize, what you do to me.“

SPOILER. Na konci Captaina Ameriky 2 se bezpečnostní organizace S.H.I.E.L.D. rozpadla pod nátlakem veřejnosti poté, co se zjistilo, že byla po celých (přibližně) 70. let své existence infiltrována nacistickou organizací Hydra. Už není nic, co by zastřešovalo všechny superhrdiny, nikdo kdo by efektivně monitoroval mimozemskou aktivitu na zemi. KONEC SPOILERU. Nicméně na vyřešení problému si budeme muset počkat až do května 2015, kdy do kina dorazí Avengers 2. Studio Marvel se totiž letos v létě rozhodlo vydat do předaleké galaxie, kam se dosud nikdo nevydal.

strazci2

Zloděj Peter Quill (Chris Pratt), alias Star-Lord, byl jako malý chlapec v 80. letech unesen do vesmíru. Zabiják Gamora (Zoe Saldana), je adoptovaná dcera největšího padoucha v galaxii (a budoucího nemessis Avengerů)– Thanose (Josh Brolin). Maniak Drax (Dave Bautista) cestuje napříč galaxií s touhou po pomstě poté, co byla jeho rodina vyvražděna. A nakonec dva gangsteři: strom Groot (Vin Diesel), který umí říct jen tři slova: ,,I am Groot.“ a mluvící mýval Rocket (Bradley Cooper). Tohle jsou tzv. Strážci Galaxie, skupina podivných antihrdinů, kteří se letos v létě pokusí do Marvel Universe přivát trochu čerstvého vzduchu.

strazci3

Film režíruje James Gunn (Slimák, Super) a podle prvních reakcí se mu podařilo natočit skvělý originální mix Star Wars a Indiana Jonese, říznutý jeho typickým ostrým humorem. Studio Marvel čím dál tím více plní, co na úplném začátku své existence slíbilo. S každým filmem nejenom rozpínají celý jejich vesmír, ale zároveň jednotlivé snímky dělají něčím výjimečné spoluprací s originálními režiséry a zajímavým kombinováním sub-žánrů.

(Martin Fiala)

ČSFD | IMDB

Program

Pá 12.9.
23:00
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 80
Pá 26.9.
22:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 80