Kino Art Radnická

Star Trek: Do neznáma

Star Trek Beyond / 2016 / Justin Lin / USA / 130

Rychle a zběsile do neznáma

Star Trek letos v září oslaví 50. výročí, zaslouží si tedy i kvalitní jubilejní film. A je poměrně slušná šance, že se ho tento měsíc dočká. V roce 2009 režisér J. J. Abrams oživil Star Trek v 11. celovečerním filmu, který byl restartem i pokračováním zaráz. Do centra dění se po letech opět dostal Kirk a Spock, respektive jejich mladší reinkarnace v alternativní časové linii. O tři roky později dorazilo pokračování Star Trek: Do temnoty, na jehož konci se po vypořádání s padouchem Khanem posádka Enterprise konečně vydala na svoji legendární pětiletou misi tam, kam se člověk dosud nevydal.

stb2

Do neznáma v režii Justina Lina (Better Luck Tomorrow, Rychle a zběsile 3–6) začíná ve chvíli, kdy má posádka odsloužené první tři roky. Kdesi za hranicemi Federace je ale Enterprise nečekaně napadena Krallem (Idris Elba) a jeho „hejnem“ lodí. Celá posádka je nucena evakuovat se na nejbližší planetu a přitom je rozdělena. Snaží se k sobě najít cestu, za pomoci záhadné mimozemšťanky Jaylah (Sofia Boutella) odhalit Krallův plán a dostat se ve zdraví domů.

stb3

Scénář tentokrát dali dohromady Doug Jung a představitel Scottyho – Simon Pegg. Očekávat od moderního Star Treku něco tak poetického jako byl původní Motion Picture z roku 1979 by bylo naivní. Oba scenáristé nicméně slibují, že nové pokračování nebude pouze zběsilá akční jízda a další sequel, ale půjde o samostatný dobrodružný příběh, vyzdvihující to, co vždy bylo na Star Treku nejdůležitější –   týmová spolupráce různých mimozemských ras a souboj ideologií. Dokáže se posádka Enterprise držet hodnot Federace i v extrémní situaci a tak daleko od domova?

(Martin Fiala)

ČSFD | IMDB

Program

Čt 18.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120
Pá 19.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120
So 20.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120
Út 23.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120