Kino Art Radnická

Soutěž Heritage – Part 1

pásmo soutěžních filmů

K2 a neviditelní pěšáci

K2 and the Invisible Footmen / Pakistán / 2015 / Iara Lee / 54′

Ve snímku K2 A NEVIDITELNÍ PĚŠÁCI filmařka Iara Leeová se svým týmem líčí život domorodých nosičů v pákistánském regionu Gilgit-Baltistán. Tito hrdinové umožňují horolezcům zdolat druhou nejvyšší horu světa K2. Snímek na pozadí úchvatné scenérie zobrazuje odvahu a každodenní oběti těchto nosičů, kteří zůstávají bez povšimnutí. Přináší také neotřelý pohled na Pákistán, zemi představovanou v zahraničních médiích obvykle jako oblast konfliktů a sektářského násilí.

Iara Leeová, s brazilskými a korejskými kořeny, je aktivistka, filmová producentka a režisérka snímků Syntetické slasti, MODULATIONS, CULTURES OF RESISTANCE, THE SUFFERING GRASSES, K2 AND THE INVISIBLE FOOTMEN a LIFE IS WAITING: Referendum and Resistance in Western Sahara. Založila také organizaci Cultures of Resistance Network spojující a podporující aktivisty, agitátory, pedagogy a umělce.

vlci a jeleni

Vlčí hory

The Wolf Mountains / Slovensko / 2013 / Erik Baláž / 48′

Příběh o jednom z posledních míst v Evropě, kde každý tvor hraje svou roli ve věčném koloběhu života a smrti. Film ukazuje cestu zpět do doby, kdy evropská divočina byla divoká a živá organická jednotka. Nabízí též možnost podívat se do očí tvorům, se kterými jsme kdysi žili spolu v naší společné minulosti. Toto je život ve „Vlčích horách“.

Erik Baláž (1978) vyrůstal pod Vysokými Tatrami. Ve své diplomové práci se věnoval ekologii medvědů. Už od dob studií byl aktivní v různých kampaních za záchranu přírodních lesů a velkých šelem.

|

Program

Čt 3.12.
15:00
Sál Radnická 4 EKOFILM volný / free