Kino Art Radnická

Soudruh detektiv / Comrade Detective

USA 2017 - 240 min (6 x 40 min)

English below

Nově objevený rumunský totáčový seriál v linii Majora Zemana, nebo současný campový meta úlet od dvojice amerických komediálních scenáristů? Spojování talentů z východní Evropy s producenty ze Západu může mít mnoho podivných a originálně vtipných podob.

V 80. letech vznikl v Rumunsku nadupaný krimi seriál, kde ideologicky neoblomný polda mstí smrt svého kolegy a současně s tvrdou rukou brání komunismus proti kontrarevolucionářům a imperialistům. Po dávno zapomenutém skvostu dlouho pátral Channing Tatum, a když se mu konečně kazety se seriálem dostaly do rukou, spolu s dalšími hollywoodskými kolegy se zhostil anglického dabingu, díky němuž onen kus východoevropské audiovizuální historie dostává druhý život. Až na to, že vše řečené je jen důmyslná mystifikační promo legenda v pozadí absurdního amerického seriálu, který si s campovým nadhledem utahuje z brakových žánrovek z obou stran železné opony.

Pouze v anglickém jazyce s ČESKÝMI titulky!

***

A newly re-discovered Romanian commie TV show in the vein of Starsky & Hutch – or a newly made campy self-aware romp by a duo of American comedy writers? The collaboration of East European talent with Western producers can take many curious and unusually funny forms.

1980’s Romania saw the creation of an action-packed crime show in which one policeman with unwavering adherence to communist ideology carries out vengeance for the death of his partner while simultaneously protecting communism against imperialist evildoers. This long forgotten gem was long searched for by Channing Tatum and after finally managing to obtain cassettes with the series he voiced the English dubbing together with several of his Hollywood colleagues, thus giving new life to this piece of East European audiovisual history. Except that all of that is just an ingenious promotional mystification and a setting for an absurdist American show that uses campy humour to make fun of pulp genre shows from both sides of the Iron Curtain.

ČSFD | IMDB

Program

Pá 4.5.
14:00
Sál Radnická 4 SERIAL KILLER EN/RO, EN subtitles www.serialkiller.tv