Kino Art Radnická

Sex Pistols – Anglie tu bude navždy

Sex Pistols: There'll Always Be an England / Velká Británie / 2008 / Julien Temple / 75´ / nepřístupné pro děti do 15 let

Skupina Sex Pistols v původním složení Johnny Rotten (zpěv), Steve Jones (kytara), Paul Cool (bubeník) a Glen Matlock (baskytara), kterého později nahradil Sid Vicious, vtrhla na britskou hudební scénu v polovině 70. let. Za pouhé tři roky své existence, během kterých stihli vydat čtyři singly a jedno studiové album Never Mind the Bollocks, přinesli do hudby i sošácky upjaté anglické společnosti punk, a to především v protest-sonzích God save The Queen a Anarchy in The U.K. Ačkoliv bylo album ve své době kritizováno jako best-ofka kontroverzního uskupení, které provokovalo svým vzhledem i projevem (první „fuck” v televizi), dočkalo se zpětného uznání jakožto „jedno z nejvlivnějších alb posledních 40 let” a „jedna z nejlepších a nejinspirativnějších rockových nahrávek všech dob”. I veřejnoprávní BBC vyhlásila SP za “nejlepší anglickou punkovou kapelu”.

Koncert Anglie tu bude navždy se konal při příležitosti 30 let od formálního ukončení fungování kapely (2008) v Brixton Academy a vedle dvou výše zmíněných pecek na něm byly ke slyšení tyto písně: (I´m not your) Steppin´ Stone, No Fun, Road Runner, I Do Like To Be Beside the Seaside, Pretty Vacant, 17, No Feelings, New York, Did You No Wrong, Liar, Submission, Problems, EMI, Holidays in The Sun, Bodies. V Kino (No) Art si je můžete všechny poslechnout, protože tento koncert byl zaznamenán. Můžete si ověřit, jestli po tolika dekádách tihle sexuální pistolníci vykazují známku punku a královna stále potřebuje zachránit. 

ČSFD | IMDB

Program

Út 4.9.
20:30
Sál Radnická 4 ROCK EN / titulky CZ 100 / 80