Kino Art Radnická

Sebevražedný oddíl

Suicide Squad / 2016 / David Ayer / USA / 123’

Sledování filmů v dnešní době „cinematic universe“ sérií je náročné. Prý že není nutné sledovat všechny díly, říká propagace. Ale, dodává stejným dechem, stejně byste radši měli vidět každý.  „Pochytej je všechny“, aby vám náhodou něco neuniklo. Protože se o těchto sériích tolik mluví, je jednoduché zapomenout, že zatím taková skutečně existuje pouze jedna, ta o Avengers od Marvel Studios. Všechny ostatní, které ji chtějí následovat, se teprve rozehřívají a obdělávají ornou půdu, aby mohly naplnit pětileté plány premiér připravené představenstvy společností.

sc2

Nová série založená na komiksech od společnosti DC teď do těchto vod plně vstupuje se Sebevražedným oddílem. Nadcházející Justice League je přímý sequel předchozích dvou filmů se stejným tvůrčím týmem a Wonder Woman zase prequel o událostech naznačených ve filmu Batman vs Superman. Tento film ale má s předchozím dějem pramálo společného a pojednává převážně o vedlejších postavách z komiksů o Batmanovi.

sc3

V této superhrdinské variaci na Tucet špinavců sledujeme skupinu odsouzených superpadouchů vyslaných na přísně tajnou misi. Deadshot (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie) a další se tak dostanou do konfliktu s Jokerem (Jared Leto, který se pokusí překonat stín vrhaný Nicholsonem a Ledgerem). Pokud vás tedy už superhrdinové samotní také štvou, tak jich tu tentokrát naštěstí moc neuvidíte. Vedle neurážejících a fanouškům podlézajících filmů neurčité chuti od Marvelu si DC série buduje obraz nekompromisních a fanoušky pobuřujících komiksových podívaných. Jestli se jim to podaří naplnit a udržet, je samozřejmě velká otázka.

sc4

A potom, co se dodíváte na tento film? Vedle těch už výše zmíněných tu brzy přibude ještě dalších šest dílů v sérii. A kromě toho se už samozřejmě objevily zprávy o přípravě sequelu k Sebevražednému oddílu a samostatného filmu o Harley Quinn.  Pochytáš je všechny?

(Jakub Hložek)

ČSFD | IMDB

Program

Čt 4.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120
So 6.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120
Ne 7.8.
20:30
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 120