Kino Art Radnická

S Artem do krytu 10-Z: Když vane vítr

Velká Británie / Jimmy T. Murakami / 1986 / 80' / nepřístupné do 15 let

Na 28. ledna připadá Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce. Proto jsme se rozhodli další pop up Kina Art uspořádat ve spolupráci s Atomovým krytem 10 – z (Husova naproti uměleckoprůmyslovému muzeu). A nachystali zcela výjimečnou projekci filmu Když vane vítr (When the wind blows). Dále vás čeká prohlídka krytu a krátká přednáška s ukázkami na téma radostí jaderné války a jak ji přežít, pokud by vám to stálo za to.

Celková délka programu: cca 3 hodiny
VSTUPNÉ 150 kč
Proslulý mléčný bar v krytu bude během programu otevřený.

KDYŽ VANE VÍTR (When the wind blows)
1986, režie jimmy T. Murakami, anglicky s českými titulky, 80′
Animovaný film o páru britských staroušků, kteří se s láskou k sobě navzájem a s laskavým humorem chystají na blížící se jaderný konflikt mezi východním a západním blokem. Film vznikl podle komiksu Raymonda Briggse, hudbu k němu složil Roger Waters (Pink Floyd) a titulní píseň nazpíval David Bowie. Film se zařadil mezi slavné protiatomové filmy jako jsou britské snímky War Game a Threads, americký Den poté či sovětské Dopisy mrtvého.

ATOMOVÝ KRYT 10-z
Kódové označení nejutajovanějšího brněnského krytu z doby komunismu (1959) pro politické představitele města a kraje. Vznikl v době nacismu jako úkryt Luftschutzu před americkým a sovětským bombardováním Brna. Zpřístupnění 10-z připravuje obecně prospěšná společnost Americký fond. Hlavním smyslem projektu je učinit z původně vojenského prostoru místo setkávání a zpřístupnit ho veřejnosti.

Vedle projekce filmu a prohlídky bude součástí programu demonstrace prostředků pro přežití chemické a jaderné války a další instruktážní videa, které vám spolehlivě navodí kocovinu.

ČSFD | IMDB

Program

Ne 28.1.
18:00
Sál Radnická 4 POP UP EN / titulky CZ 150