Kino Art Radnická

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště – pop up v Uměleckoprůmyslovém muzeu

Československo / Věra Chytilová / 1979 / 96' / nevhodné pro děti do 12. let

Akce probívá v Uměleckoprůmyslovém muzeu v instalaci Paneland

For english see below.

Přímo ve výstavě Paneland uvedeme kultovní film Věry Chytilové Panelstory aneb Jak se rodí sídliště. 
Speciální filmový večer v Moravské galerii připomene výročí neslavného „Vítězného února“. Program odstartuje v 18 hodin komentovanou prohlídkou výstavy Paneland s jejím kurátorem Rostislavem Koryčánkem, po které bude následovat uvedení kultovního filmu Panelstory režisérky Věry Chytilové z roku 1979. Navíc v obýváku panelákového bytu Husákova 3+1 se můžete těšit na další vybraný lahůdkový materiál, který poběží přímo v našem retro televizoru.
Celková délka programu: cca 3 hodiny

PANELSTORY aneb jak se rodí sídliště
V roce 1979 se zrodila pocta sídlištnímu životu Panelstory. Oslava života, který se neohlíží zpět a neulpívá v bahně sentimentu, snad jen v bahně stavenišť. Mrazivá satira, která je až příliš skutečná.

Art Cinema we will present Věra Chytilová’s cult film PREFAB STORY projection within the exhibition PANELAND. Special film night in Moravian Gallery will commemorate the anniversary of the infamous “Victorious February”. The programme will start at 18 o’clock with a commended tour of the exhibition Paneland with its curator Rostislav Koryčánek followed by the projection of the cult film Prefab Story by the director Věra Chytilová from 1979. Moreover, in the living room of a prefab flat Husákova 3+1 you can look forward to seeing other delicious selected material which will be played on our retro TV. Full programme runtime: circa 3 hours

PREFAB STORY
This homage to a life in the blocks was shot in 1979. It is a celebration of life which does not look back and does not dwell in the mud of sentiment – well, perhaps it does a little in the mud of building sites. Chilling satire which, at times, feels way too real.

ČSFD | IMDB

Program

St 28.2.
18:00
Sál Radnická 4 POP UP CZE / tit EN 200 / 180