Kino Art Radnická

Jan Gebert: Zákulisí dokumentární tvorby

Do zákulisí dokumentární tvorby zasvětí návštěvníky veřejných seminářů Bohdan Bláhovec a Jaroslav Kratochvíl. Během diskuse s Janem Gebertem přiblíží téma hledání a zpracování námětů na dokumentární film, možnosti konstrukce narativu i problematiku práce s protagonistou. 

Jan Gebert je filmový dokumentarista a novinář. Absolvoval historii na Univerzitě Karlově, kde pokračoval v doktorandském studiu iberoamerikanistiky. Část studií strávil v zahraničí (Španělsko, Mexiko, USA), jako reportér působil v týdeníku Reflex, později na redaktorské pozici pracoval v Hospodářských novinách. Hra o kámen je jeho filmovým debutem, za nějž mj. získal uznání na jihlavském festivalu. Jeho posledním režijním počinem je dokument Až přijde válka / When the War Comes (2018).
 
Bohdan Bláhovec je absolventem Katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU. Jeho celovečerní debut Show! získal Cenu českéfilmové kritiky a další nominace na výroční ceny. Kromě filmové dráhy patří k průkopníkům české platformy performativní poezie Slam poetry.
 
Jaroslav Kratochvíl nastoupil vedle studia politologie na Západočeské univerzitě v Plzni na katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU, kde v roce 2012 studium úspěšně zakončil. Nyní zde působí v doktorandském studijním programu a badatelsky se zabývá obrazem Němců v československém dokumentárním filmu mezi léty 1945 a 1968. Jeho krátkometrážní studentské snímky Generál (2007) a Mnichovský diktát (2009) se věnovaly historickým a politickým tématům. S Českou televizí spolupracoval na cyklu mapujícím židovské hřbitovy v deseti regionech České republiky, na cyklech Expremiéři a Děti 50. let či na pořadu Cesty víry. Lovu zdar! je jeho celovečerní dokumentární debut.

Více informací na: https://www.facebook.com/events/2647492258612351/

ČSFD | IMDB

Program

Čt 2.5.
18:00
Sál Radnická 4 bez vstupného