Kino Art Radnická

Hördur – mezi světy

Hördur - Zwischen den Welten / Německo / 2015 / Ekrem Ergün / 84´ / přístupné bez omezení

Deutsche Version

Jednou to přijít muselo: mladá německá Turkyně Aylin ztrácí kontrolu a na neustálé provokace a šikanu svých spolužaček zareaguje násilím. Soud pro mladistvé ji odsoudí k 50 hodinám veřejně prospěšných prací. Rozsudek však může být pro Aylin i vysvobozením, získává totiž místo na statku, kde se chovají vzácní islandští koně. Naučí se jezdit a obzvlášť si oblíbí svébytného hřebce Hördura. Otec Aylin ale v Německu nevidí pro rodinu budoucnost a chce se vrátit zpět do své vlasti. To by pro Aylin znamenalo konec jejího snu a proto se rozhoduje vzít osud do vlastních rukou. Film byl oceněn Cenou německé filmové kritiky pro nejlepší dětský film – dojemný film, který není jen pro dětské publikum. (Das Film Fest)

Něžný, promyšleně inscenovaný snímek o dospívání, kde je hlavní role zahraná více než věrohodně.” – filmdienst.de

Einmal musste es soweit kommen: Die junge Deutschtürkin Aylin verliert die Kontrolle und wehrt sich mit Gewalt gegen die ständigen Provokationen und Beleidigungen ihrer Mitschülerinnen. Das Jugendgericht verurteilt sie deshalb zu 50 Sozialstunden. Das Urteil erweist sich für Aylin jedoch als Befreiung: Sie bekommt einen Platz auf einem Hof mit seltenen Islandpferden. Dort lernt sie reiten und freundet sich mit dem eigenwilligen Hengst Hördur an. Doch Aylins Vater sieht in Deutschland für seine Familie keine Zukunft und will in die Türkei zurückkehren. Für Aylin würde dies das Ende ihres Traums bedeuten, doch sie beschließt, ihr Schicksal selbst in die Hand zu nehmen. 

Ausgezeichnet mit dem Preis der deutschen Filmkritik als Bester Kinderfilm – ein bewegender Film, nicht nur für junges Publikum.

“Ein feinfühliger, umsichtig inszenierter Film über das Erwachsenwerden, in der Hauptrolle mit großer Glaubwürdigkeit gespielt.” – filmdienst.de

ČSFD | IMDB

Program

St 31.10.
18:00
Sál Radnická 4 Das Film Fest 2018 GER / CZ a ENG titulky 110