Kino Art Radnická

Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them / USA / 2016 / David Yates / 133‘ / titulky i dabing / 2D i 3D / mládeži přístupný

Harry Potter je obrovský fenomén, který ovlivnil nejednu generaci čtenářů a diváků. Příběh kouzelníků a mudlů ovšem nekončí s jeho posledním dílem a autorka J. K. Rowlingová mu zejména v poslední době dodává další život. Internetový projekt Pottermore nenaplnil obří očekávání, Harry Potter a Prokleté dítě naopak na divadle sklízí úspěchy, ač velká většina fanoušků odmítá děj považovat za součást fikčního světa Harryho Pottera.

fantastic

Fantastická zvířata a kde je najít na to jdou trochu jinak. Jsou zamýšleny jako filmová série (plánovaných je pět dílů!), která se především nevrací k Harrymu a jeho přátelům, ale jde o několik desítek let dál do minulosti – konkrétně do bouřlivých dvacátých let. Přesouvá se také z Británie do New Yorku, kam přijíždí hlavní hrdina Newt Scamander společně s kufrem plným fantastických stvoření, která sesbíral všude po světě. Newt je totiž magizoolog a ano – později autor Harryho učebnice Fantastická zvířata a kde je najít (která vyšla i ve „skutečném mudlovském světě“). Ale propojení s Potterovským univerzem samozřejmě nebudeme postrádat – i ve Fantastických zvířatech se mluví o temné hrozbě, o tajemném Grindewaldovi. Snímek režíruje tvůrce posledních čtyř dílů HP David Yates a jedná se zároveň o scenáristický debut samotné J. K. Rowlingové. A protože nám kouzla nejsou cizí, vyčarovali jsme pro vás v programu půlnoční premiéru i u nás v Bradavicích. Pardon! V Kině Art! Budeme hájit čest Mrzimorské koleje.

(Jana Glocarová)

ČSFD | IMDB

Program

St 28.12.
18:00
Sál Radnická 4 EN / titulky CZ 130
Ne 8.1.
16:00
Sál Radnická 4 DETEM CZ dabing 130
Pá 27.1.
16:00
Sál Radnická 4 DETEM 130