Kino Art Radnická

Fantastická žena

Una mujer fantástica / 2017 / Sebastián Lelio / Španělsko / 104' / nevhodný dětem do 12 let

Marině (Daniela Vega) se po příjemně stráveném večeru s milencem Orlandem zhroutí svět. Milému se doma náhle udělá fyzicky špatně, cestou na pohotovost se k tomu ošklivě potluče na schodech a do nemocnice se dostává se smrtelnými zraněními. Marinu se tak – jako pouhá milenka, k níž Orlando utekl od rodiny -střetne s podezíravostí ze strany policie, nemocnice a Orlandových příbuzných.

Po euroamerickém edukativně laděném pojetí tématu (Dánská dívka, 2015) se po dvou letech objevuje snímek překračující meze  transgender emancipačního příběhu. Fantastická žena je totiž v prvé řadě silné drama s výraznou, odhodlanou (a doslova fantastickou) hrdinkou. Zároveň je – po dvou životopisných filmech od Pabla Larraína – dalším chilským filmem, který se objevuje v našich kinech. Shodou okolností i u něj Lorrainovo jméno figuruje také v titulcích, byť jen v pozici producenta zašťitujícího filmaře Sebastiana Leilla. A Sebastian Leillo je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších chilských režisérů dneška. 

 O Fantastické ženě se hodně mluvilo na začátku roku 2017, kdy na Berlinale získala Stříbrného medvěda, a mluvilo se o ní i na začátku roku 2018, protože  Chile ji úspěšně vyslalo jako svého reprezentanta do klání o Oscary.

ČSFD | IMDB

Program

Po 2.7.
18:00
Sál Radnická 4 SPA / titulky CZ 100 / 80