Kino Art Radnická

Extase – pop up v Ponrepu na Hybešové

Československo / Rakousko / Gustav Machatý / 1932 / 83'

English version below

Pop upy Kina Art pokračují! Tentoktát v jednom bývalém kině.

Existují dvě Ponrepa, jedno v Praze a jedno v Brně. Obě se jmenují podle jednoho z průkopníků kinematografie u nás, Viktora Ponrepa. Jestliže v Praze je značka Ponrepo spojená s Národním filmových archivem, to brněnské mělo spíše jiný osud a proslulo po revoluci jako strip bar. V rámci našich pop upů jsme se rozhodli  s Artem cestovat, také po různých brněnských bývalých kinech. Ponrepo na Hybešové ulici 51, tehdejší kino Mír, lidová blechárna či pobočka pražského Ponrepa, se opět zaskví filmem a to filmem přímo bravurním a s láskou a citem pro genia loci vybraným! 22. března v Ponrepu promítneme legendární Extasi, kde v rouchu Evině září Hedvika Kieslerová alias Hedy Lamarr alias vynálezkyně wifi (to poslední vás určitě dostalo, ale je to tak). A to není vše! Čeká vás také sonda do historie brněnských kin a tematický vybraný program hodný pohnuté historie místa. Proto do Ponrepa vrátíme ne jeden večer jak film, tak i stripteas, kde se zaskví finalistka Ceny Jindřicha Chalupeckého Kača Olivová. Protože historii je třeba pít až do dna a sníst jí i s oblohou. Vstup pochopitelně až od 18. let. Na Hybešovu ulici se dobře dostanete tramvají č. 1, 2 a 6.

EXTASE

Další zvukový film Gustava Machatého, který upoutal nejen uměleckými kvalitami, ale také erotickými scénami. Uvedl na plátně jednu z prvních scén, které zobrazují ženskou nahotu. Mladá žena Eva se vdá za citově chladného velkostatkáře, od kterého nakonec uteče a najde si mladého milence, se kterým konečně procítí milostné vzrušení. Manžel se však nechce své mladé manželky tak jednoduše vzdát.

Eva has just gotten married to an older gentleman, but discovers that he is obsessed with order in his life and doesn’t have much room for passion. She becomes despondent and leaves him, returning to her father’s house. One day while bathing in the lake she meets a young man and they fall in love. The husband has become grief stricken at the loss of his young bride, and fate brings him together with the young lover that has taken Eva from him.

ČSFD | IMDB

Program

Čt 22.3.
19:00
Sál Radnická 4 POP UP PONREPO V ARTU česky 150