Kino Art Radnická

Blok krátkých íránských filmů / Short films

Tma

Umbra / Tariki / Írán / 2018 / ‘Saeed Jafarian / 16’

Dívka vyjde ze sprchy a zjistí, že její partner zmizel. Odejde z bytu a vydá se ho hledat v tmavých ulicích Teheránu, aniž by věděla, co ji čeká mimo její bezpečnou zónu.

Fresh out of the shower, a young girl notices that her partner has gone missing. She leaves the flat looking for him in the dark streets of Tehran not realizing the danger that is awaiting her outside her safe zone.

Jako hodné dítě

Like a Good Kid / Mesle Bacheye Adam / Írán / 2018 / Arian Vazirdaftari / 20′

Mladá dívka hlídá děti, protože potřebuje peníze. Když ji rozmazlený chlapec donutí hrát hru, která jí vůbec není po chuti, vymyslí pro něj zlomyslný trest, jakého by se sama od sebe nenadála.

When a young and needy babysitter is forced by a spoilt kid to play a game she hates, she decides to punish the kid in an evil way uncommon to herself.

Narozeninový večer

Birthday Night / Shabe Tavallod / Írán / 2018 / Omid Shams / 23′

Dva blízcí přátelé jedou domů po temné opuštěné silnici. Strašlivá nehoda na krajnici naruší jejich radostnou náladu.

As two close friends drive home on a dark abandoned road, a horrific accident by the side of the road derails their otherwise joyous journey home.

Měsíc v novu

Moon in Wane / Mohagh / Írán / 2017 / Ali Derakhshandeh / 22′

Aby naplnil poslední vůli, muž jede přes noc přepravit na venkov mrtvé tělo, ale ukáže se, že cesta nebude zdaleka tak poklidná, jak předpokládal, když se k němu a jeho mrtvému pasažéru připojí dva prapodivní cestující.

To fulfill a will, a man drives off to transfer a dead body to a village overnight but the journey turns to be far less eventless than he expected when two peculiar passengers join him and his dead passenger.

Poplatek za opuštění země

Exit Toll / Avareze Khorooj / Írán / 2018 / Mohammad Najarian / 18′

Mladý muž pracuje na výstupní mýtné bráně daleko od světa a neustále si představuje, jak se on sám připravuje na odjezd z Íránu za lepším životem v zahraničí.

Working at an exit toll in the middle of nowhere, a young man daydreams regularly as he prepares himself for his eventual departure from Iran towards a better life abroad.

 

ČSFD | IMDB

Program

Út 22.1.
20:30
Sál Radnická 4 ÍRÁNCI titulky CZ a EN 100 / 80