Kino Art Radnická

Black Sabbath: The End of The End

Black Sabbath: The End of The End / Velká Británie / 2017 / Dick Carruthers / 120 (alt. verze: 95 min.) / nepřístupné pro děti do 15 let

Kapela Black Sabbath se v únoru 2017 rozloučila se svými fanoušky dvěma monstrózními koncerty ve svém domovském Birminghamu. Vznikl z nich koncertní snímek s lakonickým názvem The End of The End a jako každé „sbohem“ je doslova nabitý emocemi. Během vystoupeních, završujících téměř padesátiletou éru vynálezců heavy metalu, zazněly nejslavnější hity jako Iron Man, Paranoid nebo protiválečná War Pigs v podání původního složení kapely včetně Ozzyho Osbourna, kytaristy Tonyho Iommiho a basáka Terrence „Geezera“ Butlera. 

Heavymetaloví klasici odehráli během půl století dlouhé kariéry na 80 koncertů, které vidělo víc než milion fanoušků po celém světě. Skladby, které zazněly na derniérovém podiu, ve filmu doplní exkluzivní zákulisní záběry a osobní rozhovory, v nichž kapela vzpomíná na desetiletí společného působení. Kamera navštíví také nahrávací studio, v němž si rockeři střihnou staré skladby, které nikdy nezazněly před živým publikem. Film jako ‚labutí píseň’ největší heavymetalové kapely všech dob natočil Dick Carruthers, ostřílený režisér řady velkých hudebních snímků. (oficiální text distributora)

ČSFD | IMDB

Program

Ne 9.12.
20:30
Sál Radnická 4 ENG / CZ titulky 120