Kino Art Radnická

Muzejní noc 2019

Program festivalu

Kino Art
Radnická 4
VSTUPNÉ: zdarma
Otevřeno: 16:00–00:00

Je báječné mít artové kino v centru a nejvíc báječné je mít ho obklopené výstavou současného umění. Kino Art dočasně působí v prostorách Galerií TIC, kde si pro vás na Muzejní noc připravilo tento skvělý program:

16:00—20:00 archivní pásmo dětských animovaných filmů
Vemte vaše ratolesti na kouzelné pohádky z pera Jiřího Trnky nebo Hermíny Týrlové a držte s nimi palce bandě zvířátek děsících loupežníky nebo se zasmějte u příběhů brouka Pytlíka, který všude byl, všechno zná a všechno umí! (A můžete se přijít podívat, i když už několik let slavíte -cet.)

20:00 Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry
Procestujte s námi jedenáct zemí východní a střední Evropy, ve kterých se setkáte s krásnými paneláky, pomníky, betonovými pilíři a další nepřehlédnutelnou architekturou z období 50.–80. let.

21:15 Kingdom Come: Deliverance — komentované hraní na plátně s historičkou 18+
Hra studia Warhorse se odehrává ve středověkém Posázaví. Jak věrně se podařilo zobrazit církev a jaký vlastně vedli příslušníci kléru život, se dozvíte od mediavelistky Zuzany Lukšové. Připraveno ve spolupráci s festivalem Gamer Pie. Vhodné od 18 let!

Po celou dobu v provozu bar!

 

Galerie TIC
Radnická 4
VSTUPNÉ: zdarma
Otevřeno: 18:00–24:00
Poslední vstup ve 23:30

Aktuální výstavy
Imrich Vanek … když keramika nebyla cool ani trendy / Galerie U Dobrého pastýře
F4-F1 / David Přílučík / Galerie mladých
Zlatý řez / Richard Loskot / Galerie Kontext

Program
18.00–23.00 Otevřená lekce sochařství
V návaznosti na výstavu věnovanou památce sochaře Imricha Vaneka, budou mít návštěvníci galerie možnost, zúčastnit se veřejné výuky figurálního sochařstv – modelování podle živého modelu. Do lekce se můžete zapojit kdykoli během jejího trvání. Účast není podmíněna věkem ani sochařskými zkušenostmi.
Rezervace místa na: janeckova@ticbrno.cz