Kino Art Radnická

Jeden svět 2014

Program festivalu

18.-25. března

jeden_svet

Small screaning room in Kino Art plays movies with English subtitles during whole festival!

na stránky festivalu

Festival Jeden svět 2014 bude o práci

Březen je již tradičně spojen s nabídkou dokumentů v režii mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Kulaté, patnácté, výročí festivalu upozorňuje na tématiku práce.  Tu řeší všichni – ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou, i ti, kdo v ní musí trávit příliš času.

A tak v letošní kampani mluví o svém vztahu k práci skuteční lidé způsobem, jako by hovořili o významné osobě svého života. Mladá žena s titulkem „Snad spolu zůstanem“ se bojí o práci. Pán s nápisem „Střídám je“ poukazuje na svá tři zaměstnání, jimiž se snaží uživit rodinu. Muž původem z Indonésie říká „Hledám ji“, zatímco vietnamská podnikatelka ji našla a „vděčí jí za hodně“.

jeden_svet_666

Hlavní téma zastupují dokumenty, které se zaměřují na dopady nezaměstnanosti, šikanu v zaměstnání, ale i dětskou práci na kakaových plantážích. Z nabídky zaujme i příběh důchodkyně stopující po světě, intimní pohled do hospice,  jak telenovely mění postavení žen v arabském světě, portrét Olgy Havlové nebo dokumenty z Tibetu, Ukrajiny a Sýrie.

Festival divákům opět nabízí široký doprovodný program, zajímavé hosty a debatéry, možnost slevové karty a online i kamenný předprodej.

/Kateřina Petrášová, Jeden svět Brno/