Kino Art Radnická

Febiofest 2014

Program festivalu

8. – 10. dubna

festival_febio2014

21. Febiofest přiváží výběr filmových novinek z celého světa

na web festivalu…

Febiofest se vrací do Brna!

Gangster Jude Law, muž naděje Lech Walesa, upírská novinka krále nezávislého filmu Jima Jarmusche Přežijí jen milenci, láska v Helsinkách… Od úterý 8. do čtvrtka 10. dubna můžete v Brně přijít  do kina ART na 21. ročník Febiofestu. Přečtěte si, co vás například čeká za filmy! Výběr filmů je žánrově pestrý a lístek na film je pouze za 89,-!

febio1

Zahajovacím filmem brněnského programu bude Láska, soudruhu! Komedie finské režisérky Taru Mäkelä, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel… Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler.

Britská černá komedie Dom Hemingway představuje excentrického kriminálníka právě propuštěného po dvanáctiletém vězení. Jedinečný Jude Law se obtížně orientuje ve změněném světě, peníze a úspěch se zdají nedosažitelné, ženy již po něm nešílí, staří kamarádi v nedohlednu, dospělá dcera vzdálená. Čekají ho ale ještě další překvapení!

Walesa: člověk naděje  je životopisný snímek slavného polského režiséra Andrzeje Wajdy. Vypráví fascinující životní příběh muže, manžela, otce. Lech Walesa spoluzakládal Solidaritu a stal se symbolem boje proti komunismu v Polsku.

Vampýrská romance Přežijí jen milenci amerického režiséra Jima Jarmusche v hravé podobě předvádí staletou lásku upírů Adama a Evy s typickými lidskými vlastnostmi, jako jsou vášeň, výstřednost, závislost i cynismus.

Detektiv Down  představuje severský humor v parodii na staré detektivky. Detektiv v klobouku a ošuntělém kabátě lehce rozplete každý případ. Ale co když má snaživý detektiv Robert Downův syndrom?

febio2

Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů.