Kino Art Radnická

Dark Room 2015

Program festivalu

21. – 25. února

 

holkakradekameru

The Dark Room Film Festival je otevřenou platformou pro dialog umělců se společností. Letos uvidíte několik světových premiér mladých režisérek. The Dark Room 2015 se koná především ve znamení žen tvůrkyň. Politikou festivalu je neomezovat účastníky ani diváky v možnostech seznámit se s kvalitní audiovizuální tvorbou a inovativními uměleckými cestami. The Dark Room vítá volný průchod mezi různými uměleckými disciplínami. Hledá zajímavé obsahy jak abstraktní, tak i ty, které evidentně interpretují nebo reflektují náš život a skutečnost. Podporuje inovativní přístupy a originalitu, hledání mladých tvůrců a odvahu zkušenějších umělců. Festival pořádá Institut Film a Společnost, sdružení pedagogů a studentů audiovizuálních oborů a filmových profesionálů.

Cílová skupina: Veřejnost, která je nespokojená s tradičními projevy mainstreamu, všechny věkové kategorie bez předsudků v oblasti ageismu, gendru, etnického původu nebo náboženství.

Geneze: The Dark Room Film Festival se konal poprvé v dubnu roku 2014.

Perspektiva: Vytváříme komunitu pro audiovizuální tvorbu, workshopy a kreativní projekty. Spolupracujeme se studentskými projekty, mimo jiné s DarkTV a MuniTV. Chystáme projekce v průběhu roku a organizujeme výpravy na jiné filmové festivaly.

 

hlavacek1

Doprovodný program

Večírky festivalu letos se odehrávají v Kavárně Trojka

21.2. Na zahajovacím večírku kde bude hrát kapela ŃUŇU s písničkářem Filipem Drlíkem.
Vstupné 50 Kč

25.2. Na závěrečném večírku vystoupí Aleš Jirousek, písničkář, pohybující se mezi folkem a world music.
Vstupné 50 Kč

“Daily work” party po projekcích každý večer přímo v Kině Art, v prostorách kavárny až do zavíračky, kde se sejdou tvůrci, diváci, prostě všichni.  Vstupné zdarma.

 

hlavacek2

Vstupné

Celodenní vstupné 70 Kč
Jednotlivý Blok 30 Kč