Kino Art Radnická

Brněnská 16 / Brno 16

Program festivalu

10. — 13. 10.

for English scroll down…

Brněnská 16
Je to boj
59. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů
www.brno16.cz

Další ročník Brněnské 16 se uskuteční 10.–13. 10., a to v bojových podmínkách. Díky nim jsme se ale s festivalem dostali na nová a krásná místa. Kromě Kina Art na Radnické 4 se B16 uskuteční i v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně a Tržnici Brno. S doprovodným programem nakoukneme i do Atomového Krytu 10-Z a Prahy / Fóra pro architekturu a média.

Do hlavní soutěže se tento rok probojovalo 41 krátkých filmů z celého světa, nejvíce je zastoupeno Německo a Polsko, své zástupce mají ale i země jako Kyrgyzstán, Finsko, Vietnam nebo Kypr. Motto aktuálního ročníku Je to boj se promítne v doprovodném programu. Bojovat se bude v kung-fu kraťasech z Asie a budou vybojovány velkolepé šlehačkové bitvy v amerických groteskách, které budou doprovázeny živou hudbou v podání Duncana Hendyho, britského skladatele žijícího v ČR.

Je to boj, tak můžete bojovat, nebo to nechte na nás a užijte si ty nejlepší kraťasy.

Vstupné:

Akreditace na celý festival činí 300 Kč / pro studenty a seniory 200 Kč.
Vstupné na jednotlivé bloky je 50 Kč, možné pouze v případě míst neobsazených akreditovanými.

Brno 16
It’s a fight
59th International Short Film Festival
www.brno16.cz

The next edition of Brno 16 takes place between 13th and 15th October in combat conditions. However, thanks to them we managed to get our festival to new beautiful places –besides our cinema Kino Art on Radnická 4– such as Museum of Applied Arts of the Moravian Gallery, and new marketplace Tržnice Brno on Zelný trh. The off-programme will take place in an atomic bomb shelter Kryt 10-Z and Praha/Forum for architecture and media.

This year, the main competition includes 41 short films from all over the world. Most of them are from Germany, Poland, and some from Kyrgyzstan, Finland, Vietnam, or Cyprus. The motto of this year’s edition “It’s a fight” is also reflected in the off-programme. Fighting takes place in kung fu shorts from Asia and epic whipped cream battles are fought in slapstick comedies with a live music by Duncan Hendy, a British composer living in the Czech Republic.

It’s a fight, so let’s join in, or leave it to us and enjoy the best shorts!

Accreditation:

Accreditation for the entire festival costs CZK 300 / for students and seniors CZK 200.
Ticket for one block to be sold at the event before the block for 50 CZK