Kino Art Radnická

Bienále v Artu

Program festivalu

2. října

dersu2

Filmová přehlídka k plakátům Zdeňka Zieglera

Mezinárodní bienále grafického designu Brno je významnou akcí s dlouholetou historií, kterou jednou za dva roky ožije jihomoravská metropole. 27. ročník Bienále Brno se zabývá klíčovými pojmy současného grafického designu a vizuální komunikace.

Na přelomu září a října ožije bienále sérií komentovaných prohlídek, přednášek a setkání s tvůrci 27. ročníku. Akce se neomezí jen na prostor galerie, ale prolnou se i do ulic města, které jsou samy o sobě přirozeným prostředím pro grafický design.

ukradena_vzducholod

Jednou ze součástí letošního bienále je také expozice Zdeňka Zieglera, který obdržel na 25. Bienále Brno 2012 Cenu za celoživotní přínos grafickému designu. Výstava významného českého grafického designéra a pedagoga představuje zejména jeho rozsáhlou tvorbu v oblasti filmového plakátu od začátku šedesátých do konce osmdesátých let 20. století.

A kde jinde nejlépe ukázat prapůvodní funkci filmového plakátu než přímo v kině? První říjnovou neděli proto Kino Art nabídne výběr čtyř filmů, ke kterým tento grafický designér vytvořil plakáty. Z titulů v pravdě různorodých si jistě vybere každý milovník kinematografie i grafického designu. Skvělá příležitost vidět Ukradenou vzducholoď nebo třeba Hitchcockovy Ptáky na velkém plátně!

Na oficiální stránky Bienále sem…