Kino Art Radnická

Filmový klub Kina Art

Program cyklu

Členem filmového klubu se stává každý majitel kartičky AČFK – Filmového klubu. Tato kartička je přijímána všemi filmovými kluby po celé ČR a slevy můžete uplatnit i na některých festivalech (AČFK). Cena kartičky je 100 Kč a je k dostání na pokladně kina.

Jako člen se může také prezentovat každý držitel kartičky Cyklu (nejen) pro středoškoláky.

Držitel karty filmového klubu má slevu 50 Kč na projekce v rámci Filmového klubu a přístup na uzavřené klubové projekce.

Filmový klub v únoru

Restaurované poklady českého filmu

Ještě v osmdesátých letech existovalo v Brně kino Ponrepo, které po vzoru Ponrepa pražského hrálo filmy z Československého filmového ústavu. V rámci dvou dnů se k této tradici vrátíme a uděláme si „Ponrepo v Artu“ se snímky z Národního filmového archivu. Žádné ošoupané potrhané kopie ale nečekejte! Uvedeme pět filmů z projektu Digitálního restaurování českého filmového dědictví, takže se můžete těšit na tu nejlepší možnou kvalitu. V předpremiéře to bude snímek z roku 1931 režiséra Gustava Machatého Ze soboty na neděli. Po filmu bude následovat diskuze s jeho restaurátorkou Jeanne Pommeau, takže se dozvíte vše, co jste chtěli vědět o digitalizaci filmů.

Filmový klub v ledu

Nejlepší filmy roku 2016

Rok se s rokem sešel a opět tu máme výsledky toho nejlepšího, co jsme měli tu možnost za ten rok v Kině Art vidět. Letos to bylo mnohem méně jednoznačné než loni a výsledky jsou úžasně různorodé. Sedmička „toho nej“ to jsou filmy z Evropy, Ameriky i Japonska. A těší nás i úspěch českého filmu. Takže bez otálení: tohle jsme milovali, užívali si, prožívali a vy si to teď můžete zopakovat s námi!