Vstupné / Kontakty

Kino

Kino Art je v současnosti posledním tzv. městským kinem (není to tak dávno, co jich bylo přes dvacet!), je spravováno Turistickým informačním centrem města Brna.  A jako městské kino chceme být důstojnou protiváhou multiplexů, zaměřovat se nejen na náročnějšího diváka, ale i širší divácké skupiny jako jsou rodiče s dětmi, senioři nebo mládež a studenti. V rámci Artu funguje i filmový klub registrovaný pod Asociací českých filmových klubů (AČFK). Nedílnou součástí našeho provozu je také Galerie Art ve foyer kina, Kavárna Art a bar Artěk. Kromě běžných filmových projekcí se v Artu můžete setkat s množstvím různých akcí, které přesahují rámec běžných filmových projekcí. Chceme prostě, aby byla návštěva v našem kině opravdovým zážitkem a aby se k nám lidé rádi vraceli.

Kino Art v číslech

  • Velký sál: 152 míst k sezení; 2D/3D DCP (2K), 35 mm, Bluray, DVD; zvuk Dolby digital surround 7.1.
  • Malý sál: 34 míst k sezení; Bluray, DVD, počítačové formáty, 16 mm;  zvuk – dolby stereo
  • Začátky projekcí: 18:00 a 20:30  (út 15:00 projekce pro seniory / st 15:30 MIMIkiNo / so, 16:00/ ne 16:00 projekce pro děti)
  • Základní vstupné: Velký sál – 120,- / Malý sál – 100,- (slevy: studenti/důchodci 30,- / filmový klub – u speciálních představení 50,- / ZTP 50% / Děti do 3 let zdarma)
  • Slevy se nesčítaji!
  • Pokladna je otevřena vždy hodinu před první projekcí
  • Na projekce je možné si nosit nápoje v plastových kelímcích (Obsluha baru vám je ráda přichystá.)
  • Pejsci mají povolený vstup na projekce, pokud neruší představení

 

Historie Kina Art

První představení se tu konalo ve čtvrtek 24. března roku 1919 a do kina jménem Jugendkino – Kino pro mládež si tenkrát mohlo přijít sednout 240 diváků. Kino ovšem ze začátku promítalo v nezkolaudovaném prostoru, načerno a bez licence, ta mu byla oficiálně udělena až v roce 1922.
Problémy s ní mělo v historii ještě několikrát, až teprve roku 1939 byla Artu udělena licence na promítání všech typů filmů. A aby to bylo ještě složitější, názvy kina se měnily a provozovatelé se na nich nemohli shodnout tak dlouho, až ve třicátých letech nad vstupem zůstal jen výstižný název Kino. Ze začátku dvacátých let Art promítal jen pro německy mluvící školní omladinu, pak se začal profilovat jako kino pro náročného diváka – ostatně od roku 1948 nesl biograf právě takový název – tedy Kino náročného diváka, Artem je až od roku 1969. Ovšem ne na dlouho – o pět let později se v kině propadla podlaha bylo znovu otevřeno až po náročné rekonstrukci v roce 1991.

První promítané filmy v Artu nám dnes přijdou úsměvné – kromě přírodopisných záběrů k nim patřilo tavení oceli v Poldině huti, válečný film Upoutaný balón a komický Hudební klaun. Úplně prvním promítaným filmem byl snímek Napříč Súdánem,lístek na něj stál dvě či tři koruny, a protože v kině byla i místa k stání, vyčíslili pořadatelé lístek “na stojáka” na korunu a padesát haléřů. Když v Artu zahájila v roce 1936 produkci nová dramaturgie pod názvem Studio (a vzniklo tak vlastně klubové kino), přišly do tehdejší „distribuce“ skutečné filmové hity – Chaplinovy grotesky Charlie Chaplin malířem z roku 1914 a o rok starší film Charlie Chaplin tulákem a také Anna Karenina s Gretou Garbo v hlavní roli. Rok 1973 Art končil Bergmanovým Mlčením a do své nové éry v roce 1991 vstupoval se snímkem Zalmana Kinga Smyslná orchidej.

Když koncem devadesátých let začala po celém světě houfně zanikat jednosálová kina a nahradily je multiplexy, Art obstál. Dnes je ozdobou klubových kin napříč republikou.

(autorka textu: Klára Kubíčková, iDnes 28. března 2009, redakčně zkráceno)

 

Kontakt

Adresa:

Kino Art
Cihlářská 19
602 00 Brno

tramvaj č. 1 a 6 (zastávka Antonínská)

web: www.kinoart.cz
facebook: www.facebook.com/artbrno
twitter: @KinoArt1


Rezervace:
telefon: 541 213 542
E-mail: rezervace@kinoart.cz
Místa v sále jsou číslovaná, uveďte prosím místa, o která máte zájem.

Pokladna je otevřena denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!


Programy pro školy, Centrum filmové a audiovizuální výchovy – KINOŠKOLA:

Miroslav Maixner

telefon: 602 589 491
E-mail: maixner@ticbrno.cz

 

Dramaturgie, pronájmy, provoz:

Milan Šimánek

telefon: 725 518 108
E-mail: kina@ticbrno.cz

 

Marketing & PR (média, akreditace, sponzoring)

Kristina Ketmanová

telefon: +420 602 589 490
E-mail: ketmanova@ticbrno.cz 

 

Produkce, administrativa, redakce bulletinu

Jana Glocarová

telefon: 724 330 083 
E-mail: glocarova@kinoart.cz