Kino Art v Distillery

Události

THE END, ENDE, FIN, SLUT

18.9.2017

28. – 30. září

Kino Art se loučí s létem a s The Distillery – Social reactor, kde od května působilo. Děkujeme Distillerce i věrným divákům! Sejdeme se v lepších časech. Zatím si s námi pojďte užít sladkobolné filmy o koncích, loučení a omamné kráse života, vesmíru a vůbec.

30. září THE END OF THE WORLD party
od 15.00-17.00 filmy z Brněnské 16
17.00-20.00 hudební produkce
od 20.00 TIC DJS’

Změna programu vyhrazena, sledujte web kina a Facebook Kina Art

Více tady.

Kino Art v Distillery

4.9.2017

17. 5. – 30. 9. 2017

Kino Art zahájí v květnu letošního roku dlouho plánovanou rekonstrukci, aby se v říjnu mohlo znovu otevřít v nové a dokonalejší podobě. Mezitím Vám však Kino Art bude i nadále přinášet svůj vyšperkovaný filmový program v digitální kvalitě a artovou atmosféru, tak potřebnou k dokonalému kulturnímu zážitku. Přesuneme totiž dočasně svůj provoz do kulturního klubu Distillery – The Social Reactor, který se nachází v centru Brna na Pekařské 76 naproti nemocnice u sv. Anny. Prostor bývalého lihovaru poskytne zázemí také první kavárně ve výtahu s posezením na dvoře, pekárně a bikeshopu. Již teď se mohou všichni těšit na velkolepé otevření Kina Art v industriálních kulisách, které proběhne 17. května. Více

Kino Asia

4.9.2017

22. – 26. září

V roce 2017 se filmová přehlídka Kino Asia mění za podpory města Brna ze studentského cyklu na plnohodnotný filmový festival. Jeho organizátoři se rozhodli festival profesionalizovat a udělat z něj jednu z nejdůležitějších přehlídek nemainstreamové asijské filmové tvorby v celém regionu. Dramaturgie prvního ročníku festivalu Kino Asia bude věnována výběru nejzajímavějších lahůdek čínsko-jazyčné filmové produkce posledních několika let, stojících tematicky, žánrově či autorsky mimo hlavní proud.

Celá událost. 

Projekt 100 – Velká sci-fi na velkém plátně

25.8.2017

14. – 18. 9. 2017

Projekt 100 po letech změnil formát a vrátil se ke kolekci filmů, tentokrát definovaných vybraným žánrem. Pro první ročník takto koncipované kolekce byl vybrán žánr sci-fi. Společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix).

A pozor! Němou Cestu na Měsíc doprovodí živě hudebník Pandoo! 

celá událost

Letní kino v Lužánkách – Palouk stříbrného plátna

24.8.2017

24. 7. – 24. 9. 2017

každé úterý a čtvrtek

Letní kino v Lužánkách začíná 24. července a spoluorganizátorem se nově stalo i Kino Art. Letní kino zaměřené na dokumentární film? To v Česku ještě nebylo! Takže vezměte svoji holku, kluka, rodiče nebo děti a přijďte se v horkých letních dnech osvěžit dokumentárním snímkem! Promítáme každé úterý a čtvrtek v parku Lužánky před kavárnou Ponava.

Kromě dramaturgie vás může nalákat i informace, že je vstupné na všechny projekce dobrovolné. Pak už se jenom jako třešnička na dortu může zdát to, že jsou všechny projekce doprovázeny lektorskými úvody či diskuzemi s tvůrci.

Za nepříznivého počasí se projekce přesouvá.

Více

« Předchozí