Události

MittelCinema Fest

5.12.2016

12.–13. 12. 2016

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016. Filmový festival nabízí nejnovější filmová díla italské kinematografie. Čeští diváci a milovníci italské kultury se mohou těšit na zajímavý program napříč žánry v pečlivé dramaturgii Istituto Luce Cinecittà. Příběhy, které filmy vyprávějí, představují průřez různými aspekty současné italské společnosti, které jsou odkrývány a analyzovány, a to i ironickým a komediálním způsobem. Více zde...

Filmový klub v prosinci

5.12.2016
Tentokrát vzhlíží k věčnosti, transcendenci a ke spiritualitě. Spirituální filmy se poměřují s nekonečnem a na rozdíl od „obalů na vícero použití" (což je obvykle mytologie zabalená v žánru) jsou rozechvělé, rozostřené, jedinečné. Žádné neopracované prototypy, které zábavní průmysl vysoustruhuje k dokonalosti, ale jedinečné, niterné unikáty, směřující za žánr a mimo přímočarou zábavu. Ačkoliv si spirituální tvorbu obvykle spojujeme s dílem velkých auteurských evropských klasiků (Dreyer, Bresson, Tarkovskij), v současnosti je svět daleko rozlehlejší a exotičtější. V případě Strýčka Bunmího (8. 12.) se jedná o unikátní projekci. Bude uveden z 35mm filmové kopie a zároveň je to jedna z psledních příležitostí film vidět v kině.  Druhým zástupcem je Post tenebras lux ( 13. 12.), fascinující snímek jednoho z nejzajímavějších mexických režisérů Carlose Reygadase. Více zde...  

Ozvěny 20. MFDF Ji.hlava

5.12.2016

5. – 6. 12.

Ozvěny 20. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava přivezou do Kina Art výběr oceněných filmů i další dokumentární lahůdky. Na programu je český dokument FC Roma, o fotbalovém týmu, který si nemá s kým zakopat, gruzínský Oslnivý svit soumraku, který ukazuje světské ceremoniály současné gruzínské společnosti na pozadí poněkud neutěšených kulis. Připraven je také blok krátkých a experimentálních filmů, v němž uvedeme švédskou Desetimetrovou věž, dále De Potentia Dei, filmovou esej Ondřeje Vavrečky o znacích, informacích, interpretaci a tajemství, a na závěr portrét zpěvačky Evy Olmerové Proměny přítelkyně Evy. Druhý den ozvěn nabídne film Strašidla obcházejí Evropou o uzavření uprchlického tábora v Idomeni v Řecku. Ozvěny zakončí raritní islandský němý film z roku 1925 Island v pohyblivých obrazech, který doprovodí živé hudební vystoupení. Více zde.

Argentinský western pro pošmourný podzim

8.11.2016
Ozvěny Cine Argentino Jauja, pozemský ráj 23. 11. 2016 Argentinskou kinematografii pořád stojí za to sledovat. Dokladem může být i rozmáchlé westernové drama Jauja, pozemský ráj, které do Artu přiveze přehlídka Cine Argentino. Jauja je epická, existenciální (prý), jedinečná. Jauja, to je výprava otce po stopách své dcery a jejího milého. Zachrání ji, či co se vlastně stane? 19. století, Viggo Mortensen v hlavní roli a prostě něco, co musíte vidět na velkém plátně. Více zde.

O kocourech a lidech

8.11.2016
Mezipatra 14. 18. 11. 2016 Queer filmový festival Mezipatra má letošní téma „hranice volnosti“. A na vizuálu jsou nohy kocoura. Pokud vás zajímá, co to tedy znamená, přečtěte si náš bulletin nebo ještě lépe  zajděte na filmy! V Kině Art vás totiž čeká pořádný nášup snímků s gay, lesbickou, bisexuální, transgender a jinou tematikou. Krátké filmy, fikční hrané filmy, dokumenty! Úvody k filmům! Prostě všechno! A hlavně ty kočky… Tak se nenechávejte spoutat (pokud vás tedy nebaví zrovna tohle), kupte si zvýhodněnou permanentku a nalaďte se na queer vlnu. A pokud chcete, aby vaše radost byla úplná, tak v Artu se odehraje i slavnostní zakončení s filmem Hedwig and the Angry Inch. Více zde.

« Předchozí