Kino Art Radnická

Události

Teplé jaro

2.5.2019

16.–20. května

Květen je měsíc tradic. Líbáme se pod třešní, stavíme a hlídáme májky, zahrádkáři s vráskami na čele čekají na tři zmrzlé, všichni přejeme maminkám k svátku. A v Kině Art už podruhé poběží přehlídka Teplé jaro, tedy filmy s LGBTQ+ tematikou.

První lásky řeší hrdinové snímků Já, Simon a Dej mi své jméno. Ve 120 BPM bojují aktivisté proti nezájmu veřejnosti, laxnosti vlády i o vlastní život. Intenzivní vztah dvou žen zobrazuje snímek Ingmara Bergmana Persona.

Tradicí se už pomalu stávají filmové kvízy, jejichž páté vydání bude zaměřeno právě na queer filmy. Pokud máte filmy v malíku, i pokud si nejste jisti v kramflecích, přijďte nás oslnit svými znalostmi! Vytvořte tým o maximálně pěti členech, vymyslete mu nějaké stylové jméno a vyberte si jeden ze dvou termínů. A nebojte se, otázky budou 16. i 20. stejné.

Vstupenky a další vyčerpávající informace tady.

 

Art na prázdninách

17.4.2019

léto

Kino Art posledních několik měsíců připomíná spíše kočovnou společnost, což se k létu a prázdninám náramně hodí. Jak asi tušíte, budeme pokračovat v projekcích na netradičních místech, ale v některých se trošku zdržíme…

Letní večery je nejlepší trávit venku a úplně nejlepší je trávit je ve společnosti filmu. Art si pro vás ve spolupráci s vilou Löw-Beer připravil letní kino v zahradě této okouzlující secesní památky. Promítat se bude vždy v pátek, v červenci od 21:30 a v srpnu už od 21:00. A protože ke správnému letňáku patří občerstvení, v průběhu projekcí bude otevřena kavárna Celnice.

Hrát se ale nebude jen jednou týdně, těšit se můžete i na středeční a čtvrteční promítání, tentokrát v podmanivém prostředí Kabinetu Múz. Projekce startují od 3. července a pokračovat budou po celé léto.

Program, který brzy zveřejníme, se ponese v duchu typickém pro Art. Čekají vás tedy nestárnoucí artové hity i čerstvé pecky okořeněné filmovým cyklem, kvízy a pop upy, které máte tak rádi.

A po prázdninách se vrátíme domů, na Cihlářskou!

 

Jan Palach v Dietrichsteinském paláci

12.4.2019

7. května v 18:00

Ve spolupráci s Moravským zemským muzeem přinášíme třetí a zároveň poslední promítání v expozici Středoevropská křižovatka. Konat se bude opět v Dietrichteinském paláci ve třetím patře a jako obyvkle bude spojena s přednáškou Michala Konečného.

První snímek se zaměřil na období první republiky a postavu T. G. Masaryka, druhý se věnoval poválečnému Československu a osobě Zdeňka Tomana. V posledním filmu se posunume po pomyslné historické ose k dalšímu milníku našich dějin, a to k roku 1968 a Janu Palachovi. Snímek Roberta Sedláčka mapuje několik posledních měsíců života Palacha až do osudného dne, kdy se stal pochodní číslo 1.

Projekce je přístupná zdarma, více informací zde.

MY STREET FILMS OPEN CALL

8.4.2019

do 25. dubna

Chcete se zúčastnit workshopu vedených předními českými dokumentaristy? Přihlašte svůj námět a vyhrajte bezplatnou účast! Máte čas do 25. 4. Poté komise vybere až osm uchazečů z každého města, jimž umožní bezplatnou účast na workshopech v Praze, Brně a Ústí nad Labem. Prostřednictvím seminářů a neveřejných konzultací a workshopů se účastníci naučí základům dokumentární tvorby s důrazem na dramaturgickou výstavbu filmu. Program se zaměřuje především na schopnost srozumitelné a informované reflexe vybraného tématu, výstižné artikulace myšlenek a schopnost komunikace skrze formu krátkého dokumentárního filmu.

Výsledné snímky automaticky postupují do soutěže My Street Films Awards, zároveň jsou k vidění na online filmové mapě mystreetfilms.cz.

Link na přihlášky tady.

Toman v Dietrichsteinském paláci

26.3.2019

2. dubna

V rámci výstavy ke 100. výročí dne vzniku samostatného československého státu pořádáme ve spolupráci s Moravským zemským muzeem speciální projekce v expozici Dietrichsteinského paláce. Dubnové promítání bude patřit snímku Toman.

Režisér Ondřej Trojan zachytil neuvěřitelný příběh Zdeňka Tomana, člověka, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu.

Dietrichsteinský palác se nachází na Zelném trhu 6. Akce začíná v 18:00, součástí bude i prednáška Michala Konečného.

Více informací zde.

« Předchozí