Kino Art Radnická

Události

Oscarové filmy 2019

4.3.2019

19.—20. března

91. ročník udílení Oscarů byl vyhlášen, tak si přijďte užít atmosféru, kterou vyhlášení přináší. Červený koberec sice nemáme, ale i přesto vás zveme na výběr filmů, jejichž názvy se letos v souvislosti s Cenami Akademie skloňovaly. A koho z nominovaných jsme do přehlídky vybraly? Těšit se můžete na Studenou válku (tři nominace), snímek BlacKkKlansman, který si odnesla sošku za nejlepší adaptovaný scénář. Nejlepší píseň si můžete poslechnout ve filmu Zrodila se hvězda a nemůžeme vynechat ani soškami ověnčený film Bohemian Rhapsody.

Další informace tady.

Hovory s TGM v Dietrichsteinském paláci

4.3.2019

5. 3.

V roce 1928 se setkává první československý prezident s Karlem Čapkem. Spisovatel navštěvuje Masaryka, aby s ním prodiskutoval knihu, která vzniká k 10. výročí republiky. Od literárního díla se jejich hovory stáčí k dalším tématům, a tak se divák stává svědkem debaty o dcerách, politice i o lásce.

Speciální projekce probíhá ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, v expozici Dietrichsteinského paláce (nachází se na Zelném trhu 6), součástí bude i prednáška Michala Konečného.

Více informací zde.

Badass Barbie

4.3.2019

8.—9. 3.

Panenka Barbie oslaví 9. března svoje narozeniny a i když je tomu těžké uvěřit, bude jí už šedesát let, což je pořádný důvod k oslavě. Zároveň budeme slavit svátek, který je věnován všem ženám, aby mohly dostávat v práci karafiáty. A nebojte, můžete slavit, i když si s panenkami nehrajete a nad karafiátem byste ohrnuli nos. V hlavních rolích této přehlídky totiž budou ženy, které nesedí v koutě růžového obydlí a nečekají, že se o všechno postará Ken. Naopak vám pustíme filmy, ve kterých půjde ženám často o život a často zde poteče krev červenější než karafiáty. Program a vstupenky tu.

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“

15.2.2019

26. 2. v 19:00

Zveme vás na speciální projekci na speciální místo. Snímek, jehož název cituje větu, která zazněla na radě ministrů v roce 1941 a která zahájila hrůznou etickou čistku na východní frontě spáchanou rumunskou armádou, promítneme v „pitevně“. A navíc za přítomnosti režiséra a autora scénáře, známého rumunského režiséra Radu Judea. Toho můžete znát jako autora snímku Aferim!, za který získal cenu na Berlinale, a kraťasu Lampa s čepičkou, se kterým vyhrál v roce 2006 na Brněnské 16.

Více informací a vstupenky najdete zde.

 

 

Projekce a beseda Horáčka a Kvapila v Pitevně

16.1.2019

25. 1. 20.00

Jak vypadá zákulisí předvolební kampaně odhaluje film Robina Kvapila, který byl v roce 2018 poradce Michala Horáčka, kandidáta na prezidenta. Kromě budování politické strategie a Horáčkova mediálního obrazu zachytil i boj s dezinformacemi a další úskalí kandidatury.

25. ledna se můžete těšit na speciální projekci, které se bude účastnit i Robin Kvapil a Michal Horáček, kteří budou s diváky diskutovat. Akce proběhne v pitevně (bývalém přednáškovém sále anatomického ústavu) FaVU na Údolní 53. Vstupenky můžete zakoupit zde, více informací naleznete na facebookové události.

« Předchozí