Kino Art Radnická

Události

Nebezpečné známosti v Letohrádku Mitrovských

28.6.2018

13. července

Připravte si vějíře, falešné pihy a šaty ve tvaru dortu, které jistě čekají ve skříni na svou příležitost, přichází další pop up Kina Art. Tentokrát to totiž rozjedeme ve stylu rokoka, a to se vším všudy. Kromě projekce snímku Nebezpečné známosti pořádáme piknik, společenské hry, petang, přednášku o erotice v 18. století a vůbec vše, co lze provozovat na veřejnosti. A kde jinde by tato událost mohla proběhnout, než v Letohrádku Mitrovských. Ano, v tom šlehačkovém ufu, co přistálo mezi paneláky, a vy se nad jeho existencí podivujete vždy při jízdě šalinou mezi Mendlákem a Výstavištěm. Začínáme v 17:30, držte si paruky! Více informací zde.

Erotic Days

28.6.2018

8.–11. července

Zveme na druhý ročník přehlídky filmů s erotickou tématikou Erotic Days! Promítneme snímky ukazující sex v jeho různých podobách. Sex poutá, sex osvobozuje. Může působit jako zbraň revolucionáře a může vás uvrhnout do nejtemnějšího vězení. Otevírá dveře, stejně jako láme nohy. Filmy o sexu bývají často o tom prvém či druhém. Kompletní program celé přehlídky a více informací zde. Součástí Erotic Days bude i náš první filmový kvíz, ve kterém se můžete blýsknout znalostí erotických snímků. Sestavte tým a přijďte se pobavit, zasoutěžit a dozvědět se něco nového. Vstupenky a další informace najdete tady.

 

Bergman slaví 100 let

13.6.2018

Každé červnové úterý a pátek

Kino Art si připravilo přehlídku k výročí 100 let od narození tohoto filmového velikána. Ingmar Bergman zanechal takový otisk ve švédské kinematografii, že je obtížné vzpomenout si na nějaký švédský film, který právě on nenatočil. A není to jen proto, že ho sudičky obdařily dlouhou kariérou a pracovitostí, kdy za 62 let natočil téměř sedmdesát filmů. Bergman měl to, co má jen několik režisérů, a to je schopnost dát svým filmům takovou kvalitu, aby vás těšily a neměli jste nikdy pocit, že šlapete vodu a žvýkáte slámu. A natočil takovou řadu kriticky velebných a kultovních filmů, o které se jiným režisérům může jen zdát. Pro členy filmového klubu za 50 Kč. Program najdete zde.

Dětský den, aneb Kino Art v Anthroposu

28.5.2018

1. června

Srdečně zveme děti i dospělé na dětský den do Anthroposu! Kino Art si připravilo projekce přímo ve výstavách v Anthroposu. Promítneme klasiku Cesta do pravěku (14:00) přímo mezi fantastickými originály Zdeňka Buriana. Můžete se tak s dětmi vydat na cestu časem přes třetihory a druhohory až k samému počátku života. Později odpoledne uvedeme horkou animovanou novinku od Nicka Parka (autor Slepičího úletu či Wallace a Gromita) Pračlověk (16:30). Plastelínový hrdina Dug žije v poklidné době kamenné. Do vesnice se k nim však chystá vtrhnout doba bronzová. Dug se rozhodne proti příchodu novot bojovat jediným možným způsobem, fotbalem. Více

Balkanfilm Fest

18.5.2018

23. – 27. května

V květnu vycestujeme s filmovým programem do šapitó v Lužánkách u Ponavy, kde proběhne přehlídka bálkánských filmů Balkanfilm fest. Těšit se můžete hlavně na nechvalně proslulý, kultovní a skrz naskrz démonický Srbský film. A abyste to zajedli, bude i ochutnávku balkánských specialit a hromada komedií (Deník strojvůdce, Knězovy děti a další). A jelikož je Balkán také hudba, těště se i na koncert Iron Maiden z obleženého Sarajeva (Scream for Me Sarajevo) či na pravý balkánský punk (Punk’s Not Dead). A samozřejmě zazní hudba i naživo, přednášky a hromada psů, co se motají mezi lidmi, co se snaží nespadnout z lana. Protože tak to máme v Artu taky rádi. Více o události najdete zde.

« Předchozí