Události

Das Filmfest po jedenácté

21.10.2016
bile-peklo-leni-riefenstahlova

31. 10 – 3. 11

Festival německy mluvících filmů představí současné snímky z Německa, Rakouska, Švýcarska a prostě ze všech zemí, kde na otázku „Sprechen Sie Deutsch?“ dostanete kladnou odpověď. A těšit se můžete jak na hitového Toniho Erdmanna, tak na premiéru filmů Mlha v srpnu či Egona Schieleho. A samozřejmě na spoustu dalších titulů včetně dokumentů na nejrůznější aktuální témata. A pozor! 1. listopadu se připravte na Bílé peklo, jeden z nejúžasnějších němých filmů na světě, tentokrát doprovázený kapelou Ufajr. Natočil G. W. Pabst a hlavní roli si zahrála okouzlující Leni Riefenstahlová, která tenkrát ještě nebyla režisérkou. A jsou tam také nádherné hory, takže si to určitě užijete několikanásobně.  Více zde.

Polské filmy z Kina na hranici dojedou až k vám!

21.10.2016
na-hranici

27. října

Naše láska k polskému filmu je dobře známá, vždyť máme vlastní přehlídku Kocham film. Ale kromě toho si ceníme všech akcí, které přiváží do České republiky tuhle nám blízkou kinematografii, která u nás ale paradoxně není příliš známá. A Kino na hranici je zrovna takovou akcí! Je to už docela velký festival a má ozvěny všude po republice. Takže ano – i v Artu! Zajít si můžete na dokumentární snímek Říkejte mi Marianna nebo na komediální drama Moje dcery krávy. A pozor! Pokud půjdete na oba filmy, můžete si koupit zvýhodněnou akreditaci za 150 Kč. A jako bonus krátká přednáška o současném polském filmu, to prostě chcete. Více zde.

Filmový klub ve znamení naprostých klubových klasik!

21.10.2016
sachista-roku

24. – 25. října

Dům umění města Brna pořádá výstavu fotografů skupiny Epos a v rámci doprovodného programu máte možnost vidět filmy, které je zásadně ovlivnily. A zřejmě nejen je, protože se jedná o známé tituly, o kterých jste možná slýchávali, ale nikdy je neviděli. Nebo jste je viděli a toužíte je vidět znovu a na velkém plátně. Prvním filmem bude Vláčilova Holubice, po které bude následovat erudovaná debata se členy skupiny Epos. A po ní samozřejmě Sedmá pečeť, možná nejznámější film od Ingmara Bergmana. Další den se můžete těšit na Slávnosť v botanickej záhrade (with English subtitles, pokud nerozumíte slovenštině) a na finský mládežnický artový hit S borovou šiškou pod zády. Více zde

Brněnská 16 moc dobře ví, že umění posiluje

9.10.2016
mila

12.–15. října

Jedinečná, úžasná a 57 let stará – to je prostě Brněnská 16. Do soutěžní části programu se probojovalo 39 snímků z 22 zemí z více než 600 přihlášených filmů. Největší zastoupení bude mít letos již tradičně Polsko a trochu netradičně Írán. Soutěžit budou ale také filmy z Izraele, Číny, Německa, Indonésie, USA a dalších zemí. Kromě hlavního soutěžního programu festival nabízí i rozsáhlý doprovodný program. Ten je tvořen dramaturgicky ucelenými filmovými bloky (letos například blok asijských kraťasů, archivní pásmo o oficiální a neoficiální podobě umění, retrospektiva amatérského filmaře Romana Kazdy, LEGO filmy, Česká 16, atd.) Více zde.

Od října animujeme a točíme! Kinoškola je tu!

27.9.2016
panika-v-kinoskole

Celá nabídka workshopů už je venku na světě! Tentokrát myslíme jak na děti, tak na dospělé, jak na úplné začátečníky, tak na pokročilé. Pondělní kurz animace pro pokročilejší, tedy ty, kdo už nějaký kurzem prošli, bude probíhat pod vedením animátorky Petry Bučkové. V úterý bude kurz hraného filmu s Petrem Kačírkem, tentokrát pro starší 15 let. Ti nejmladší a nováčci budou mít prostor v neděli na kurzu základů animace. A samozřejmě nesmí chybět ani kurz LEGO animace s Martinem Fialou a Barborou Vrzákovou. Kapacita každého kurzu je 10 míst. Vybírejte, ptejte se a přihlašujte se na: kinoskolabrno@gmail.com

« Předchozí