Kino Art Radnická

Události

Velká iluze: projekce k výročí konce první světové války

9.11.2018

12. 11.

Ve spolupráci s Alliance Française Brno jsme pro vás připravili snímek, který je označován jako jeden z nejsilnějších válečných snámků všech dob, i když v něm není ani jedna bojová scéna.

Režisér Jean Renoir natočil snímek poukazující na nesmyslnost války a sílu přátelství. Dva francouzští důstojnící padnou do zajetí a jsou převezeni do zajateckého tábora. Díky přátelství s ostatními vězni začínají plánovat útěk…

Více informací o filmu, který ani dnes neztrací svoji působivost, najdete zde.

Home Movie Day 2018 / Den rodinných filmů

7.11.2018

10. 11.

Máte 8mm, 9,5mm či 16mm filmový materiál? Chcete zjistit, co na pásu je, přispět do sbírky Národního filmového archivu a získat digitální přepis? Zapojte se do Home Movie Day 2018.

Stranou pozornosti Národního filmového archivu nezůstávají ani rodinné filmové kolekce, jejichž shromažďování a ochraně se systematicky věnujeme od roku 2000. Každoroční významnou akci spojenou s touto činností představuje Den rodinných filmů, který v rámci mezinárodní iniciativy Home Movie Day proběhne letos v Brně poprvé.

Více informací tu.

Svědkové Putinovi s diskuzí

7.11.2018

14. 11.

Režisér Vitalij Manskij zastával funkci dvorního prezidentského kameramana právě v době, kdy ruský prezident Boric Jelcin nečekaně abdikuje a do pozice zastupujícího prezidenta vybírá bývalého šéfa bezpečnostní služby a premiéra Vladimíra Putina. Tímto okamžikem začíná dokument SVĚDKOVÉ PUTINOVI, který podává svědectví o začátku putinovské éry.

Po snímku bude následovat debata s bezpečnostním analytikem a politologem Tomášem Šmídem.

Vstupenky a více informací tady.

Fein.KOšt: česko německé kraťasy

29.10.2018

8. 11.

FEINKOŠT / FEINKOST – alias delikatesa, lahůdka, ale také slovní přesmyčka “Feine Kurziflme im Ost” aneb devátý ročník přehlídky, která nabídne to nejlepší ze současných českých a německých kraťasů! Osm snímků (čtyři vytvořené v ČR a čtyři aus Deutschland) spojuje téma jednotlivce a jeho role ve společnosti, a to se všemi pozitivy i negativy, které tato role přináší.

Výběr reprezentuje různé filmové žánry a styly, více informací tady.

Outdoor films

25.10.2018

5.–7. 11.

16. Mezinárodní festival outdoorových filmů nabídne 126 soutěžních snímků, které byly vybrány ze skoro 1 300 přihlášených filmů ze 100 zemí všech kontinentů světa. Diváci se mohou těšit například na film Ruslana Vakrilova s názvem Dračí ohon (Dragon´s Tail), horolezecký snímek Elbrus nebo film s lezeckou tematikou Bezpečnost na třetím místě a dalších jedenáct filmů.

Vstupné na jednotlivé projekce je 100 / 80 (studenti, senioři, ZTP). Více informací zde.

« Předchozí