Kino Art Radnická

Události

Extase v klubu Ponrepo

5.3.2018

22. března od 19.00

Pop upy Kina Art pokračují! S Artem jsme se rozhodli cestovat také po různých brněnských bývalých kinech. Bývalé brněnské kino Ponrepo na Hybešové ulici 51, tehdejší kino Mír, lidová blechárna které proslulo po revoluci jako strip bar, se opět zaskví filmem a to filmem přímo bravurním a s láskou a citem pro genia loci vybraným! 22. března v Ponrepu promítneme legendární Extasi, kde v rouchu Evině září Hedvika Kieslerová alias Hedy Lamarr. A to není vše! Čeká vás také sonda do historie brněnských kin a tematický vybraný program hodný pohnuté historie místa. Proto do Ponrepa vrátíme ne jeden večer jak film, tak i stripteas, v podání finalistky Ceny Jindřicha Chalupeckého Kači Olivové.

Více

Ponrepo v Artu

5.3.2018

19. – 22. března

Vzrušují vás staré české filmy? Podlamují se vám kolena při pomyšlení na archivní skvosty? Jestli ne, nic si z toho nedělejte. Skutečně to není moc rozšířené a moc se to mezi lidmi nešíří. Ale pokud máte náladu dát si to aspoň jednou za rok, však ono to stačí, uspořádali jsme pro vás již druhý ročník Ponrepa v Artu. Přehlídka se jmenuje podle pražského kina Ponrepa, které provozuje Národní filmový archiv. A ukážeme vám v restaurované podobě filmy, které asi znáte, ale třeba jste je neviděli a pokud ano, často ne v takové pěkné kvalitě, která je výsledkem laskavého doteku zaměstnanců archivu.

Více

Art ženám, ženy Artu

5.3.2018

7. – 11. března

Jeden den žen je málo, to ví všichni. Proto jsme se jich rozhodli hned několik přidat a dát dohromady rovnou celou přehlídku filmů, které jsou o ženách, a za které se ženy nemusí stydět. Čekají vás ženy silné, cílevědomé, strašidelné, prostě takové, jaké máme v Artu rádi. Filmy co vás potěší, povzbudí a u kterých zatoužíte, přesně takovou ženou být, a to bez ohledu na pohlaví. Nebo přesně s takovou být, bez ohledu na pohlaví. Nebo aspoň vidět nějaký další film a vybudovat si nedestruktivní závislost. Událost tady.

Panelstory v Panelandu

14.2.2018

28. února od 18.00

Přímo ve výstavě Paneland v Uměleckoprůmyslovém muzeu na Husové ulici, uvedeme ve spolupráci s Moravskou galerií kultovní film Věry Chytilové Panelstory aneb Jak se rodí sídliště. Speciální filmový večer v Moravské galerii připomene výročí neslavného „Vítězného února“. Program odstartuje v 18 hodin komentovanou prohlídkou výstavy Paneland s jejím kurátorem Rostislavem Koryčánkem. Před filmem krátce pohovoří historik Michal Konečný o Vítězném únoru v Brně a po té již bude následovat uvedení kultovního filmu Panelstory režisérky Věry Chytilové z roku 1979. Program vychází asi na 3 hodiny, další informace a odkaz na vstupenky naleznete zde.

Jsme fér!

14.2.2018

Připojili jsme se k iniciativě Jsme fér a stali se férovým místem. V Kině Art tak můžete podepsat petici za manželství pro všechny, která bude po 1. květnu předložena poslanecké sněmovně. Protože láska je jenom jedna a mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existují zásadní rozdíly. A navrch doporučujeme inspirující tituly z našeho programu jako je Na konci světa, Cukrář, Thelma, 120 BPM, Fantastická žena. 

« Předchozí