Kino Art Radnická

Události

Projekce a beseda Horáčka a Kvapila v Pitevně

16.1.2019

25. 1. 20.00

Jak vypadá zákulisí předvolební kampaně odhaluje film Robina Kvapila, který byl v roce 2018 poradce Michala Horáčka, kandidáta na prezidenta. Kromě budování politické strategie a Horáčkova mediálního obrazu zachytil i boj s dezinformacemi a další úskalí kandidatury.

25. ledna se můžete těšit na speciální projekci, které se bude účastnit i Robin Kvapil a Michal Horáček, kteří budou s diváky diskutovat. Akce proběhne v pitevně (bývalém přednáškovém sále anatomického ústavu) FaVU na Údolní 53. Vstupenky můžete zakoupit zde, více informací naleznete na facebookové události.

A na jak dlouho to ještě vidíte, šéfe?

6.1.2019

Odpovědi se dočkáte v našem zbrusu novém videu o návratu na Cihlářskou! Ale než se tam vrátíme, rozhodně nebudeme zahálet, aby vám po nás nebylo smutno. V našem dočasném působišti na Radnické 4 budeme dále promítat premiéry, filmovou klasiku a nejenom to. Těšit se můžete i na oblíbené divácké kvízy: hned na jaře vám naservírujeme rovnou dva, tak sledujte web a profil na Facebooku, ať vám někdo nevyfoukne lístky.

A ani fanoušky MIMIkiNA nezklameme – vy i vaše ratolesti se můžete těšit na pravidelné středeční projekce i nějaké nové hračky, které nám tu nechal Ježíšek. Pokračovat budeme v cyklu SENIOR/STUDENT a také v naší festivalové jízdě. Hned v lednu proběhne přehlídka severských filmů SCANDI, to nejlepší z íránské kinematografie nabídne festival ÍRÁNCI a máme pro vás i výběr nejlepších filmů loňského roku.

A taky pro vás chystáme nějaké ty novinky a překvapení. Ale o tom až příště…

 

Nejlepší filmy roku 2018

6.1.2019

14.—17. 1.

Jako každý rok se tým pracovníků Kina Art sešel a debatoval nad tím, které filmy byly ty nejlepší. Po dlouhé (ale klidné) debatě jsme dali dohromady seznam snímků, které vás přesvědčí o tom, že dobré filmy se stále točí. Bohužel se nám do našeho výběru nepodařilo zařadit vše, co bychom vám chtěli ukázat, ale i tak vás  čeká velmi kvalitní divácký zážítek. Tak se zastavte a dožeňte některé z loňských filmových restů.

Program, vstupenky a informace tady.

 

 

SCANDI

6.1.2019

10.—13. 1.

To nejlepší z norské, islandské, švédské i dánské produkce už popáté nabízí SCANDI, festival severských filmů. Těšit se můžete na starší oblíbené tituly i kvalitní výběr novinek, které tradičně reprezentují různorodost severské kinematografie  – ústředním filmem výběru je snímek Žena na válečné stezce, zručná směsice černé komedie a dramatu o úzkosti ze stavu světa, která se stává součástí naší existence v éře pesimistických vyhlídek. Příběhy švédských měst a jejich mnohdy svérázných obyvatel vypráví snímky Amatéři a Goliáš. Festival také připomene tragédie, které se v roce 2011 odehrála na ostrůvku blízko Osla Utøya, 22. července. O tom, že rodina je požehnáním i prokletím vypráví hořká dánská komedie Svátky klidu a míru,  Zmatek ve švédském muzeu uvidíte ve filmu Čtverec a nebude chybět ani drama o všedních vztahových situacích (Potvora).

Vstupenky a více informací tu.

Silvestr v Artu

8.12.2018

31. 12.

Nevíte, jak se rozloučit s rokem 2018 a zároveň přivítat ten nový? Diskotéky i metalové koncerty ničí váš citlivý hudební sluch,  upocené televizní vtípky zase vkus a nemáte náladu na bujaré oslavy jen s plyšákem Frantou? Přijďte za námi!

Udělejte roku psa stylově pápá při sledování snímku Šílený Max: Zběsilá cesta a oslavte příchod roku vepře!

Projekce startuje v 18:00, vstupenky a více info tu.

Tak přijďte do Artu a vemte s sebou i plyšáka Frantu (ať na ten konec roku není doma sám).

 

 

« Předchozí