Kino Art Radnická

Události

Balkanfilm Fest

18.5.2018

23. – 27. května

V květnu vycestujeme s filmovým programem do šapitó v Lužánkách u Ponavy, kde proběhne přehlídka bálkánských filmů Balkanfilm fest. Těšit se můžete hlavně na nechvalně proslulý, kultovní a skrz naskrz démonický Srbský film. A abyste to zajedli, bude i ochutnávku balkánských specialit a hromada komedií (Deník strojvůdce, Knězovy děti a další). A jelikož je Balkán také hudba, těště se i na koncert Iron Maiden z obleženého Sarajeva (Scream for Me Sarajevo) či na pravý balkánský punk (Punk’s Not Dead). A samozřejmě zazní hudba i naživo, přednášky a hromada psů, co se motají mezi lidmi, co se snaží nespadnout z lana. Protože tak to máme v Artu taky rádi. Více o události najdete zde.

Přijďte se k nám ohřát na Teplé jaro

10.5.2018

14.–17. května

Venku to tak sice nevypadá, ale skutečně je ještě jaro. A tohle jaro bude opravdu teplé. Abychom si to pojistili, připravili jsme pro vás přehlídku Teplé jaro, která dá na čtyři dny prostor queer filmům. Čekají vás gayové (Plážoví povaleči), lesby (Pestrobarvec petrklíčový, Carol), translidé (Fantastická žena) i všichni pěkně pospolu, ruku v ruce na barikádách a v ulicích (120 BPM, Pride). Aby ne, však na 17. 5. připadá Mezinárodní den proti homofobii. A aby toho nebylo málo, čeká vás samozřejmě i klasický art (Smrt v Benátkách) a i ten méně klasický a méně očekávatelný (Batman a Robin a jeho queer čtení). A tak to máme v Artu rádi.

Více o festivalu tady.

Serial Killer v našem obýváku

26.4.2018

4.–5. května

Také v našem kinosále proběhne pilotní ročník přehlídky TV a online seriálové Serial Killer. U nás se můžete těšit na Binge Watching, čili kolektivní sledování hned 3 kompletních seriálů. A nechybí mezi nimi kultovní Království, rumunský totáčový Soudruh detektiv (něco jako Major Zeman) a strhující dánská minisérie Muži z Blekingegade o reálné skupině levicových radikálů. Čaj, káva za dobrovolný příspěvek k dispozici. Jídlo si můžete vzít sebou, to k seriálovému maratonu patří, ale prosíme o dodržení pořádku. Více tady. Kompletní festivalový program zde.

Labyrint v Labyrintu

9.4.2018

30. dubna 19:00

Další pop up Kina Art! Bude to u příležitosti pálení čarodejnic v Labyrintu pod Zelným trhem. Přidejte se taky a vyrazte na pouť za králem skřítků, do temných chodeb a slují, kde se snoubí pohádka s hororem, dětství s dospělostí, fantazie nevinné hry s pižmem sexu. Zahrajeme totiž kultovní film Labyrint s Davidem Bowiem v hlavní roli, kde zpívá, tančí a svádí mladé dívky jako Král skřítků Jareth. Navíc se těšte na několik reinkarnací Davida Bowieho a kouzelnické vystoupení. Akce je vhodná i pro rodiče se staršími dětmi. Děti do 15. let mají vstup za 120 Kč, plné vstupné činí 150 Kč. Program plánujeme na maximálně 3 hodiny. Více o události a mapku najdete zde.

 

Bonjour Brno

27.3.2018

17. – 18. dubna

Další ročník přehlídky věnované francouzskému filmu a kultuře. Festival je pořádán ve spolupráci s Alliance Française de Brno. Letos to bude především o ženách. A to hlavně o těch za kamerou. Výběr francouzských filmů režírovaných ženami bude rozmanitý a intenzivní. Anne Fontaine natočila drama o znásilňovaných jeptiškách (Agnus dei), Catherine Corsini vypráví příběh lásky mezi dvěma feministkami (Léto), Julia Ducornau se nebojí hororu o vegetariánce, která objeví chuť masa (Raw), Claire Denis nechává hledat umělkyni Juliette Binoche lásku (Vnitřní slunce) a konečně Céline Sciamma natočila život jednoho dívčího gangu (Holčičí parta). 

 

« Předchozí