Kino Art Radnická

Letní kino v Lužánkách – Palouk stříbrného plátna

24. 7. – 24. 9. 2017

každé úterý a čtvrtek

Letní kino v Lužánkách začíná 24. července a spoluorganizátorem se nově stalo i Kino Art. Letní kino zaměřené na dokumentární film? To v Česku ještě nebylo! Takže vezměte svoji holku, kluka, rodiče nebo děti a přijďte se v horkých letních dnech osvěžit dokumentárním snímkem! Promítáme každé úterý a čtvrtek v parku Lužánky před kavárnou Ponava.

Kromě dramaturgie vás může nalákat i informace, že je vstupné na všechny projekce dobrovolné. Pak už se jenom jako třešnička na dortu může zdát to, že jsou všechny projekce doprovázeny lektorskými úvody či diskuzemi s tvůrci.

Za nepříznivého počasí se projekce přesouvá.

Show! zažijete s filmem Bohdana Bláhovce, který vás zavede do podhoubí české pop-music. Dojatý Karel Gott, pětice holčičích andílků a jeden naspeedovaný tatínek, kvůli němuž roztává předvánoční atmosféra v zákulisí stejně rychle, jako musí zmizet tuk z bříška. „Zpěvačka nesmí být sádelnice!“  S dokumentem Mých posledních 150 000 cigaret pochopíte politické a tržní pozadí nejrozšířenější závislosti v Česku i na světě – cigaret. Normální autistický film je snímkem předního českého dokumentaristy Miroslava Janka. Ten za tento snímek získal Českého lva a Cenu české kritiky. Ve snímku Normální autistický film se poddáte chaosu okolního světa a necháte se ovládat svými smysly! V takovém stavu lze totiž autismu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení. Film Slovácká suita vás utvrdí v tom, že pokud jste byli na Slovácku, chcete se tam vracet stále. O tom by věděl své i Vítězslav Novák, autor jedné z nejznámějších českých skladeb Slovácká suita op. 32 (1903) – ve filmu vystoupí Iva Bittová, Dušan Holý, Musica Folklorica, Cimbálová muzika Petra Mičky či kapela Lesní zvěř. Film Královna ticha vás zavede do ilegální romské vesnice v Polsku, kde žije neslyšící desetiletá Denisa. Ta je kvůli své nemoci utlačována nejen svým okolím. A jak se s tím vypořádává? Přeci pomocí bollywoodských filmů! Nelze nezmínit i další snímek, který se týká brněnské legendy Franty Kocourka. Ten, nejenže dokázal přetrhnout balíček karet, překousnout pětikorunu, ze železné tyče vytvarovat kolibříka či nechat se přejet autem, ale skládal též básničky, hrál v divadle, zpíval a tančil ve folklorním souboru. Krom toho byl také kamarádem Miroslava Donutila, který v dokumentu také vystoupí. Jestli vás tohle neodradí, tak vás to rozhodně donutí na film Král železa a smíchu Franta Kocourek zajít. A to není zdaleka všechno! Hrajeme minimálně dvakrát týdně, takže se těšit můžete na pořádnou nálož kvalitního dokumentárního filmu.

Pro aktuální události sledujte náš Facebook Palouku