Kino Art Radnická

Průřez tvorby rebela Tomáše Hlaváčka – BLOK 6

Dvoudenní festival pass 160,- Kč základní, 130,- Kč student
Jednodení festival pass 100,- Kč základní, 80,- Kč student
Vstup na jednu projekci 70,- Kč základní,  50,- Kč student

Filmy, kulturního aktivisty Tomáše Hlaváčka fungující ve stylu důsledné gerila tvorby .

“Černí, bílí, spojme síly!”
(2013 / 23 min)
“Neonacisté chtěli po prohraných volbách oslavit státní svátek vzniku republiky dalším shromážděním na Prokešově náměstí v Ostravě a neohlášeným pochodem, jenž měl už tradičně vyústit v napadení obyvatel nedalekých ubytoven. Stalo se však něco, co pogromisti nečekali a co lze směle označit za přelomovou událost v historii českých Romů. Došlo totiž k výměně rolí – ulice tentokrát nepatřily rasistům s jejich agresivními hesly, ale převážně romským obyvatelům ubytoven a dalším antifašistům, kteří volali po společném soužití a toleranci.” Observační dokument zachycují důležitý ostravský den pro Imreho Horváta, romskou menšinu a perspektivu společenského pohledu.

Dar
(2012 / 14 min)
Hledání útěchy v hlubinách cizího města. Neznámá každodennost “nového” místa dává příchozímu cizinci na výběr více, než se na první pohled zdá, a více, než sám žádá. Experimentální film založený na improvizaci náhody, natočen v Benátkách.

TELEMAGINACE – Motel Šeher
(2014 / 4 min)
Je to realita, nebo fikce? Reprezentace, nebo imaginace? Telemaginace je docu-imaginační cyklus na pomezí poetického dokumentu a experimentálního filmu. To vše vycházející z obrazů skutečného světa pod skalpelem asociativní montáže. Motel Šeher představuje jeden z dílů cyklu.

Ticho
17.2. (2013 / 3 min)
Co může ticho panující uprostřed města znamenat? Noc, spánek anebo skryté dění uvnitř? Kontemplativní docu-sonda tiché noci 17.2..

ČSFD | IMDB

Program

So 26.4.
16:00
Sál malý DARK ROOM