Kino Art v Distillery

Nezávislí dokumentaristé – BLOK 8

Dvoudenní festival pass 160,- Kč základní, 130,- Kč student
Jednodení festival pass 100,- Kč základní, 80,- Kč student
Vstup na jednu projekci 70,- Kč základní,  50,- Kč student

Blok dokumentární tvorby brněnských studentů a absolventů JAMU a FSS.

Létání je můj život
režie Balounová Andrea 22:00
Dokumentární film zachycuje příběhy pilotů, spjatých s Aeroklubem Tábor, jejich zážitky a důvody vedoucí k tomu, že se vydávají plout po obloze.

Mrtvá Smutná Těhotná
režie Markéta Sára Valnohová 12:01 .
Dokumentární portrét o Veronice Mrtvé, která se provdala za Ondřeje Smutného a společně očekávají narození prvního dítěte.

Na Spartu
režie Tomáš Bláha 18:30
Dokument, který se spíše obrazem snaží převyprávět příběh o tom, že fandit Spartě neznamená jen dělat bordel a být radikální, ale být „svému“ týmu odevzdán a podporovat ho za každé situace.

Smečka
režie Anna Košťálová 9 :02
Krátký film dokumentuje čtyřčlennou rodinu žijící „v podnájmu“ u dvou koček, pěti kocourů, dvou fenek, psa a potkana. Jak se s tím jednotliví členové a členky rodiny vyrovnávají a jak jejich soužití se zvířaty vypadá? Podívejte se.

Moje boje
režie, Anna Košťálová 11:08
Dokumentární portrét Jana Doležala se pokouší ukázat, s čím vším mladý atlet bojuje a jak se mu v tom daří. Zjistíte, že úspěšný desetibojař je zároveň i obyčejným teenagerem – synem, žákem, kamarádem…

V provazech ringu
režie Martin Chlup 26:24
Dokumentární film o romských boxerech Janu Balogovi, Antonu Hauerovi a Miroslavu Toráčovi, kteří byli v 80. letech mistry a reprezentanty republiky. Dnes muži středního věku předávají své zkušenosti a odhodlání jako trenéři mladším.

Bojovníci z Karviné
režie Martin Chlup 15:00
Romové Edmund Balog a Lukrecius Chang obsazovali kolem roku 2000 vrchní příčky na mistrovstvích ČR i světa v kick-boxu. Nyní dvojice trénuje v klubu SK Ares Karviná a mezi jejich svěřence patří i mistr světa v kategorii do 10 let z roku 2012 Patrik Kroščen.

Bojovníci z Karviné

ČSFD | IMDB

Program

So 26.4.
20:00
Distillery DARK ROOM