Kino Art Radnická

Captain America: Návrat prvního Avengera

Captain America: Winter Soldier | 2014 | Anthony Russo, Joe Russo | USA | 136'

Svět v tzv. post-Avenger éře nám minulý rok studio Marvel představilo ve filmech Iron Man 3, Thor: Temný svět a v seriálu Agenti Shieldu. Letos v srpnu s tím pokračují Strážci Galaxie a aktuální Captain America: Návrat prvního Avengera (v originále The Winter Soldier).

Captain America 2

SteveRogers (ChrisEvans), Captain America, zakládající člen iniciativy Avengers, to má zdaleka nejtěžší ze všech superhrdinů. Zatímco se všichni jeho kolegové po bitvě v New Yorku mohli vrátit zpět do svých ‘normálních‘ životů, Steve se do 40. let vrátit nemůže, a tak společně s Black Widow (ScarlettJohansson) pokračuje ve své práci pro organizaci S.H.I.E.L.D., která po událostech v minulých filmech výrazně posílila svůj vliv. A to Steva začíná hodně znepokojovat, neboť hranice mezi dobrem a zlem se velmi rychle stírají a svět je pro Kapitána mnohem komplikovanějším místem než za druhé světové války. A zrovna, když si začne pomalu zvykat, minulost se vrátí a zasadí mu prudkou ránu v podobě Zimního vojáka, kterým není nikdo jiný, než jeho zdánlivě zesnulý kamarád z války, Bucky Barnes (Sebastian Stan).

Capatin America 3

Studio Marvel v posledních dvou letech plní, co na úplném začátku své existence slíbilo. S každým filmem nejenom rozpínají celý jejich vesmír, ale zároveň jednotlivé snímky dělají něčím výjimečné a zajímavé tím, že do nich vkládají různé sub-žánry. Iron Man má v sobě prvky techno-thrilleru, Agenti Shieldu zase prvky špionážních filmů, Thor je fantasy a Strážci Galaxie budou dobrodružná akční sci-fi. Od filmu Captain America: The Winter Soldier tedy nečekejte pouze další superhrdinský film, ale akční politický thriller, který naprosto otřese základy celého promyšleného MarvelUniverse a připraví půdu pro druhé Avengers. Nic nebude jako dřív.

/Martin Fiala/

ČSFD | IMDB

Program

Pá 25.4.
22:30
Sál Radnická 4 EN | titulky CZ 130 Kč