Kino Art v Distillery

Animáčky

2014 / Barbora Prágerová, Dao Thi Thuy Linh, Filip Javora, František Dečman, Iva Škrbelová, Jitka Svozilová, Marek Šidlovský, Martin Živocký, Ondřej Javora, Viktor Svoboda, Vladimíra Macurová, Zuzana Brachaczková / 57’

Pásmo krátkých animovaných filmů od studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Filmy jsou tvořeny různými technikami, ale všechny spojuje hravost,  nápaditost a originalita. Dětem nabízí filmy prostor pro zapojení vlastní fantazie.

Bus stop

Chlapík si v žádném případě nechce nechat ujet svůj autobus.

The aping

Po chvilce v zoo se jeden z kluků začne nudit. Opustí svou skupinu a začne sám pobíhat po zahradě. Zaujme ho opičí klec plná lan a houpaček. Vleze tedy do klece a napodobuje opici. Opice však využije situace a vymění si s klukem roli.

Pavilon z porcelánu

Kouzelný ostrov, kde se krása stává skutečností. Jak? Snadno. Starý usměvavý průvodce zaveze skupinu výletníků na tajemný ostrov, aby jim pomohl objevit, že vidět některý druh krásy nemusí jenom děti, které ještě mají čas si jí všímat. Jenom jejich rodiče to někdy potřebují připomenout. A nakonec si uvědomit, že to, co za krásné považujeme, se občas tak úplně nehodí.

animacky2

Pumpot

O tom, že láska se koupit nedá a podvádět se nevyplácí… Kdysi dávno v Severních Čechách žil ve starém stavení mlynář s dcerkou Anetkou. Jednoho dne k nim do šenkovny na slaměném koni přiletí neznámý host řečený Pumpot, který se do Anetky zamiluje. Nic však není tak jednoduché, natož vynutit si lásku nevinné krasotinky. Podivný host tedy nabídne mlynáři výhodný obchod. Získá si její srdce? Vyplatí se mlynářovi jeho pochybný kšeft? To se teprve ukáže. Rozhodně platí to, že „boží mlýny melou pomalu, ale jistě“.

Kam s ním ?

Malý, ne příliš voňavý problém jednoho pejska.

Dobrou

Starší bratr z dlouhé chvíle škádlí svou mladší sestru. Jeho naschvály ji ale dál pronásledují i poté, co jim maminka popřeje dobrou noc a uloží je ke spánku. Sestře se zdá zlý sen a chlapec, vytržený ze spaní jejím naříkáním, je postaven před rozhodnutí jak se zachovat. Jeho sestra je v nouzi a on jediný je jí na blízku.

Dinosauři

Krátký film o dinosaurech, lidech, životě atd. Holčička vychovává malého dinosaura a zažívá s ním různé příhody.

Čoud

Příběh milovníka květin v čoudem zamořeném městě.

animacky3

Halloweenské stiný

Příběh o malé holčičce, která koleduje o Halloweenu trošku jinak.

Ty se máš

Krátký animovaný film o slepici, která si myslela, že to má nejtěžší na světě. Příběh o povinnostech, touze po odpočinku, naivní závisti a absurditě. Ručně kreslený animovaný film Ty se máš! vypráví úsměvný příběh o jedné slepici, která má pocit, že její život plný neustálého komandování kohoutem, úmorného snášení vajec a štěbetání okolních slepic je ten nejhorší na světě. Proč nemohla být psem? Vždyť pes to má tak jednoduché! Celý den se jen válí v boudě pupkem nahoru a láduje se dobrotami. Co se stane, když si dva naivní tvorové vymění své role? To uvidíte v groteskním snímku Zuzany Brachaczkové, filmu pro malé i velké diváky.

Cesta

Hrdina se vydává zachránit svou milovanou slečnu. Drží ji v zajetí její zlý ex-přítel. Celý příběh je pojatý ve stylu starých 8bitových arkádových her. Stejný styl můžeme znát z her jako Mario, Megaman a mnoho dalších.

Kde rostou motýli ?

Na svět se vyklube malá bytost, která putuje fantaskním světem, kde potkává jiná stvoření a hledá mezi nimi přátelství. Krátký poetický příběh o hledání bytostí sobě blízkých.

ČSFD | IMDB

Program

Čt 1.1.
00:00
Distillery DETEM CZ 80