MIMIkiNO, projekce pro rodiče s malými dětmi

O projektu MIMIkiNO zde... Vše co potřebujete vědět, ale nebojte se zeptat!

Hlasujte zde... Každý měsíc si můžete vybírat z desítky filmů.

MIMIkiNO na Facebooku zde... Skupina MIMIkiNO, kde se dozvíte aktuální informace a kam nám můžete nám posílat své podměty.

Mít ve svém programu projekce určené pro rodiče s dětmi se stává v čím dál více kinech dobrým zvykem. Přístup je podobný – pološero v sále, ztlumený zvuk, hračky, přebalovák, příhodná hodina a zejména ujištění, že je rodič s dítětem mezi svými. Nic co byste už dávno nenašli v Artu. Co snad máme navíc je možnost na každý měsíc si filmy vybírat formou filmjukeboxu, a to pokaždé z deseti titulů, na každou středu nový. Zajímavé na tom je, že na tom nic není! Udělat kino bezbariérové znamená stavební úpravy, hrát pro rodiče s dětmi je ale tak triviální! Proč jsme to neudělali dřív? Proč to není běžné? Protože zde nejde o to, že upravíme program tak, aby k nám rodičem mohli, ale o to, že další instituce už není verboten. A dosavadní zkušenost? Děti to dávají! I dvouhodinové filmy! A úplně nejlépe ta nejmenší koťátka, kterým je v podstatě jedno, zda jste s nimi doma, v kině, nebo na tobogánu. Hlavně když na vás mohou nakojená vytuhnout. A konečně – v podstatě žádný zásadní film vám takto neunikne. A možná to bude na dlouhou dobu naposled, kdy si kino vychutnáte, než vám vaše dítě nasadí brýle a odkáže vás do trojrozměrného pixarovského světa navzájem se dobírajících vrtulníků. Ars longa, vita brevis.

O tyto filmy můžete hlasovat v prosinci:

Baron Prášil Československo / 1961 / Karel Zeman / 83’

Epizoda ze života sběrače železa Epizoda v zivljenju zbiralca zeleza / 2013 / Danis Tanović / Bosna a Hercegovina, Francie, Slovinsko, Itálie / 74' Je to jen konec světa Xavier Dolan / Kanada, 2016 / 97' Lily Lane Liliom ösvény / 2015 / Benedek Fliegauf / Maďarsko, Německo, Francie / 91' Líná zátoka Ma loute / 2016 / Bruno Dumont / Francie / 122' Muž jménem Ove Hannes Holm / Švédsko, 2016t/ 116 min Normální autistický film Miroslav Janek / Česká republika, 2016 / 90 min Příchozí Denis Villeneuve / USA, 2016 / 117 min   Starci na chmelu The Hop Pickers / 1964 / Ladislav Rychman / Československo / 89’ ZOO Zoostory / 2016 / Tereza Kovářová / Česko / 60'

|

Program

St 14.12.
15:30
Velký sál MIMIkiNO 60