Art dětem (a jejich dospělým zajatcům!)

detem_02

Od listopadu nastává pro děti v Artu změna – vznikl program určený speciálně pro ně. A že se mají na co těšit! (Těšíme se totiž i my.)

Každou sobotu a neděli od 16:00 probíhá v kině dětské představení

Děti do tří let mají vstup zdarma

V kině probíhají také kurzy animace pro děti i dospělé

Chcete vědět ještě víc? Podívejte se na náš facebook


A o co se má jednat? Pokud k nám přivedete své ratolesti a svěříte nám je do rukou, tak my je na oplátku poučíme o historii animovaného filmu a naučíme je samotné animovat. V rámci takovýchto tříhodinových workshopů se dítka mohou těšit na hodinový blok s promítáním a komentářem a následně je čekají dvě hodiny kreativního tvoření na motivy promítaných filmů.

 

2442815137_5c0c3da125

Veškeré animáky podléhají přísnému výběru oka dramaturgova. Dítka budeme na každém workshopu nejprve inspirovat komentovanou projekcí příkladových animovaných filmů. Projekční pásma se budou skládat z toho nejlepšího a nejzábavnějšího, co nám historie filmu zanechala od svých počátků v 19. století až po současnost. Filmy jsou vybrané tak, aby názorně ukazovaly nejen historický vývoj, ale i různé animační techniky, které si budou děti moci následně zkoušet. Ve většině případů se jedná o krátké a vtipné snímky, které v kině běžně nejsou k vidění. Budeme tak nejen rozvíjet fantazii a výtvarný talent, ale v rámci našich workshopů se dětem dostane i kvalitního filmového vzdělání!