Kurz základů animace – podzim 2016

Program cyklu

lotto3

V průběhu celého kurzu vás seznámíme se světem klasické animace – s tím, jak film funguje jako médium a se samotnou tvorbou krátkého animovaného filmu.

Pro úplné začátečníky od 7 let!

Kurz bude probíhat od 9. října do 11. prosince vždy v neděli od 15:00 do 18:00

Přihlášky na: kinoskolabrno@gmail.com

Cena celého kurzu: 1500,-

Kurz obsahuje celkem 9 lekcí po 3 hodinách, ve kterých se zaměříme na základy práce s filmem. Naučíme se rozumět filmové řeči, historii filmu, seznámíme se s principy klasické animace (animace objektů, plastelíny, plošková animace…) a naučíme se, jak vytvořit vlastní animovaný film.

Během kurzu vám představíme významné animátory a animované filmy, které si nejenom budeme promítat, ale na kterých si vysvětlíme jednotlivé principy a postupy filmu.

Část kurzu bude věnována skupinové práci na animovaném filmu – pracovat budeme od základů (námět, scénář…) přes animování samotné až po dokončovací práce (postprodukce filmu).

Kurz bude zakončen večerním programem s promítáním vytvořených filmů na velkém plátně v kině.

chinti-11

Kurz vedou:

barborka

BcA. Barbora Demovičová, studuje v ateliéru Grafický design II. na Fakultě výtvarných umění VUT, má bohaté zkušenosti s vedením workshopů klasické filmové animace pro veřejnost i pro školy a nejraději má optické hračky a claymation.

elena-fotka

Mgr. Elena Maixnerová, vyučující na ZŠ Jana Broskvy. V rámci své aprobace se zaměřuje na dětskou literaturu a filmovou a výtvarnou výchovu, což se prolíná v jejím lektorském působení a při práci s dětmi.

Cena celého kurzu: 1500,-

Přihlášky na: kinoskolabrno@gmail.com