Kurz lego animace – podzim 2016

Program cyklu

Minecraft

Objevte ohromný potenciál skrývající se v animovaných filmech vytvořených stop-motion technologií s využitím stavebnice LEGO!

Kurz bude probíhat od 13.října do 15. prosince vždy ve čtvrtek od 16:00 do 19:00

Přihlášky na: kinoskolabrno@gmail.com

Cena kurzu: 1500 Kč

Workshop vedený Martinem Fialou a Barborou Vrzákovou nebude zdaleka pouze o stavění a následném rozhýbání kostiček, ale poskytne i základy filmové tvorby. Kurz obsahuje celkem 10 lekcí po 3 hodinách, ve kterých se zaměříme na základy práce s filmem.

Účastníci si ve skupinkách vyzkouší fungování filmového štábu, naučí se jakým způsobem sepisovat scénář a strukturovat příběh, poučí se o důležitosti filmových kulis a obrazové kompozice. Šikovnější pak dostanou příležitost si film i sestříhat a ozvučit. Nebude samozřejmě chybět průběžné promítání inspirativních LEGO filmů natočených touto technikou a doprovodné prezentace.

Kurz bude zakončen večerním programem s promítáním vytvořených filmů na velkém plátně v kině.

legolego

Workshop vedou:

Martin Fiala, student Masarykovy univerzity, amatérský filmař. Od roku 2005 se aktivně věnuje tvorbě amatérských animovaných i hraných filmů. Specializuje se na stop-motion animaci stavebnice LEGO.

Odkaz na YouTube
Odkaz na Facebook

martin-foto


Barbora Vrzáková
, studentka Ateliéru videa Fakulty výtvarných umění  VUT se zájmem o audiovizi, animaci, motion design a přidružené obory. Absolvovala stáž na katedře animace ve Zlíně. Pokud zrovna nekouká na filmy, ráda staví LEGO, cestuje, nebo třeba hraje deskové hry.

bara

Cena kurzu: 1500 Kč

Přihlášky na: kinoskolabrno@gmail.com