Kurz animace pro pokročilé – podzim 2016

Program cyklu

191991_190906287614614_5653430_o

Kurz pod vedením animátorky a filmařky Petry Bučkové je určen účastníkům, kteří již ovládají základy animační techniky a touží realizovat svůj první větší film.

Pro pokročilejší od 10 let! (horní věkovou hranici nemáme)

Kurz bude probíhat od 3. října do 12. prosince vždy v pondělí od 16:00 do 19:00

(i po 3. říjnu je stále možnost se přidat – se slevou!)

Přihlášky na: kinoskolabrno@gmail.com

Cena kurzu: 1800,- Kč (se slevou 1450 ,- Kč)

Anotace

Cílem workshopů je vytvoření krátkých autorských snímků, které budou účastníci realizovat v malých skupinkách nebo individuálně. To od účastníků vyžaduje i určitou míru tvůrčí iniciativy. Lekce se budou chronologicky věnovat fázím p. řípravy filmu od námětu přes samotnou realizaci až po fázi postprodukce. Základem kurzu je půlroční soustavná práce na jednom projektu, pod odborným vedením vám umožníme realizovat vaše filmové sny.

Harmonogram:

1. – Proč animace a ne hraný film? Animační techniky, jejich možnosti, kombinace a omezení, společná diskuse nad přinesenými náměty účastníků, vytvoření tvůrčích teamů.

2. – Od literárního scénáře k jednoduchému storyboardu, základy záběrování, střihu, zvolení animační techniky, výtvarná a zvuková stylizace, první představa o zvukové složce – možnost vyprávění zvukem.

3.- 4. – Výroba kulis, loutek, rekvizit, příprava na samotnou animaci.

5.- 8. – Animace.

9.- Střih a obrazová postprodukce – základy ve střihovém softwaru, úpravy obrazu a jeho stylizace, jednoduché postprodukční efekty.

10.- Zvuková postprodukce – nahrávání zvuků, hudby, práce se zvukovými bankami.

 

Workshop vede: Petra Bučková

r1-24a

Vystudovala klasickou animovanou tvorbu na UTB ve Zlíně, následně v roce 2013 absolvovala magisterský stupeň na JAMU v Brně obor audiovizuální tvorba a divadlo, kde v současné době pokračuje ve studiu PhD. V roce 2009 spolupracovala jako asistent animace na filmu Jana Švankmajera Přežít svůj život. Mimo animaci se věnuje i hrané tvorbě – absolventský snímek Orfeus (1. místo na festivalu Mladá kamera 2014, kategorie profesionální film autora do 30 let), dokumentární tvorbě Obývat těla: Pierre Nadaud (druhé místo na Nu video Dance 2014 a nominace na Short Waves 2014 v kategorii Dances with camera) a tanečním filmům – spolupráce se skupinou Filigrán, Cirkus Mlejn, atelierem AFYDIM pod JAMU v Brně.

Odkaz: buckova.weebly.com