Animování v Artu 2015

Program cyklu

anim1

Animování v Artu je neformální vzdělávací aktivitou, která je zaměřená na klasickou animaci, na její historii a na animování samotné.

 

Workshopy probíhají každý čtvrtek od 16.30 do 19.30 nebo každou neděli, vždy odpoledne od 15.00 do 18.00. Obsah paralelních čtvrtečních a nedělních workshopů je stejný.

 

Cena jednotlivého workshopu je 150 korun, za kombinaci tří workshopů zaplatíte 400 korun a za předplacení celého kurzu na pololetí (buď každý čtvrtek, nebo každou neděli), zaplatíte už jen 1200 korun.

 

Po ukončení tohoto cyklu workshopů bude na všechny účastníky čekat akce s promítáním jejich výsledků na velkém plátně – budeme se těšit!

 

 

anim2

Ukážeme vám filmy, na které běžně nenarazíte. Protože v kinech ani v telce prostě běžně neběží. Navíc vám povíme něco o jejich tvůrcích a o době, ve které vznikaly, aby byl váš vizuální zážitek kompletní. Naučíme vás, jak vytvořit animovaný stop-motion film. A tím myslíme úplně od píky. Budeme nejen animovat, ale i vytvářet scénář, scénu, zvuky a ruchy. Zkusíme si roli herců, zkusíme si roli tvůrců loutek a vůbec spoustu dalších potřebných věcí k tomu, abyste vytvořili film přesně podle vašich představ.

 

anim4

Nebudeme na to sami. V jednotlivých kurzech se vám budou věnovat Kateřina Hikadová, Elena Vondráčková a Miroslav Maixner, kromě nich jsou pozvaní také experti v oboru, například Barbora Vrzáková, Martin Blaško nebo lego boss Martin Fiala. Odnesete si ale mnohem víc. Protože málo, to by byla nuda. Každý od nás jako bonus dostane pracovní listy, aby náhodou nezapomněl všechna ta jména a názvy filmů a technik, kterými se budeme zabývat. A samo taky váš film, který si můžete odnést na flashce, nebo vám ho pošleme.

 

anim3

Od 18. října jsou workshopy navazující v blocích podle barev. Tedy čtvrtek navazuje na čtvrtek atd. Čtvrtky a neděle probíhající v jednom týdnu mají paralelní obsah.

4. října – Od optických hraček k filmu 
8. října – Od optických hraček k filmu 
11. října – Od optických hraček k filmu

18. října – Pixilace
22. října – Pixilace
25. října – Pixilace
29. října – Pixilace
1. listopadu –
Pixilace
5. listopadu – Pixilace

8. listopadu – Animace lega
12. listopadu – Animace lega
15. listopadu – Animace lega
19. listopadu – Animace lega

22. listopadu – Animace lega
26. listopadu – Animace lega

29. listopadu – Objektová animace
3. prosince – Objektová animace
6. prosince – Objektová animace
10. prosince – Objektová animace
13. prosince – Objektová animace
17. prosince –
Objektová animace

Napište nám na: animovani@kinoart.cz